رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  • کد خبر : ۴۴۷۵۸
  • چاپ خبر : امضای تفاهم‌نامه همکاری شهرداری مشهد و دانشگاه هنر
صبح امروز صورت گرفت

امضای تفاهم‌نامه همکاری شهرداری مشهد و دانشگاه هنر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه هنر و شهرداری مشهد در زمینه‌های علمی و پژوهشی امضا شد.

همکاری و صیانت از هویت ایرانی و اسلامی و اقتدار اجتماعی ایرانیان با بهره‌گیری از توانمندی بخش‌های تخصصی هنر و ایجاد بستر مناسب برای همکاری فی مابین دانشگاه هنر و شهرداری مشهد در زمینه‌های علمی و پژوهشی با در نظر گرفتن امکانات طرفین اعم از اطلاعات، تجربه و تخصص و تجهیزات مورد نیاز هدف این تفاهم‌نامه است.

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در نشست انعقاد تفاهم‌نامه بین شهرداری و دانشگاه هنر گفت: اگر بخواهیم در مشهد بر روی حوزه‌های مختلف هنری کار کنیم چند هدف داریم که بر چگونگی و اثرگذاری ماموریت‌های شهرداری باید بررسی شود. که در این راستا به چهار نکته اشاره می‌کنم.

هدف ما این است که در نهایت باید مشهد را دوست داشتنی‌تر کنیم و حضور مفاخر پرآوازه در این شهر کار را برایمان سخت می‌کند.

مشهد از اقتصاد قوی برخوردار است و زمینه برای کسب و کار، مطالبه آثار هنری و فعالیت‌ در این حوزه‌ها وجود دارد.

نکته سوم مسئله ظرفیت‌هایی است که برای خلق آثار هنری در مشهد وجود دارد. برای تولید آثار هنری به مایه‌ای نیاز داریم که حیث تاریخی آن باید برجسته شود.

همچنین در این مسیر نیاز به عزم و اراده جدی داریم که بتوانیم از هنر فاخر حمایت کنیم بنابراین نگاه ما به این موضوع مقطعی نیست.

در حوزه هنر شهری علی‌رغم دستاوردهای بی‌نظیر با ضعف نظری در تولیدات شهر مشهد مواجه هستیم. بسیاری از آثار شهری در بلند مدت باعث شلوغی و کاهش آرامش شهروندان در شهر می‌شود.

برگزاری همایش هنر شهری و معاصر ایران، ایجاد و راه‌اندازی پردیس دانشگاه هنر در شهر مشهد و تعامل با شهرداری شهر مشهد در خصوص زیباسازی منظر شهری به عنوان مجری و ناظر بر ترویج و حمایت از پژوهش‌ها، پایان‌نامه‌های دانشجویی پیرامون موضوعات هنر شهری از دیگر زمینه‌های همکاری این تفاهم‌نامه است.

اخبار مرتبط