شما اینجا هستید

سیاسی » مشکلات کارگران باید به صورت ریشه ای حل شود
گروه : سیاسی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار با جمعی از کارگران خراسان رضوی در مشهد افزود: مشکل ما در بخش کارگری این است که کارگر فرمانده تولید نیست لذا مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید طرحی تهیه کنند که کارگر فرمانده تولید باشد، وقتی محور تولید کار و کارگر است فرمانده هم باید کارگر باشد.

وی اظهار داشت: نقش اول در رفاه و اقتصاد جامعه و سطح توانمندی را کارگران بر عهده دارند و این مهم با نیروی کارگری و نه با واسطه گری و لابیگری است.
وی گفت: کسانی که با تلاش فراوان زندگی خود را تامین می کنند نسبت به افرادی که اموال باد آورده از طریق لابیگری و زد و بند به دست می آورند، جلوتر هستند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه آرامش و نشاط در زندگی های ساده بیشتر است افزود: برکت در زندگی یک مولفه است که اگر وجود نداشته باشد، آن زندگی منحط، ساقط و پر از مشکل خواهد بود.
وی اظهار داشت: کارگران باید مطالبه گر باشند و تا زمانی که مشکلات آنان به صورت اساسی حل نشود رونق تولید محقق نمی گردد و افزایش چند درصدی حقوق و دستمزد نیز مشکل را حل نمی کند.
وی گفت: اگر تولید فراگیر شده، جلو واردات گرفته و اتکا به نفت قطع شود، دشمن شکست می خورد و در زمانی که دشمن به میدان آمده است تا ما را مستاصل کند باید بیش از پیش کار جهادی کرد.

*فعالیت یک میلیون و ۱۰۰ هزار کارگر در خراسان رضوی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: هزار و ۲۰۰ تشکل کارگری با یک میلیون و یکصد هزار کارگر در خراسان رضوی فعالیت دارد.
محمد سنجری با بیان اینکه اصلاح نظام مزدی در وزارتخانه دنبال می شود افزود: بر این اساس کارگران هم در سود تولید شریک می شوند و به حداقل دستمزد کفایت نمی شود.

وی اظهار داشت: مسکن اجتماعی کارگران، توانمند سازی کارگران در حوزه های فنی و حرفه ای و ترویج فرهنگ مهارت آموزی از دیگر موضوعاتی است که دنبال می شود و اقلام مصرفی مورد نیاز کارگران هم با ارز نیمایی در اختیار شرکت تعاونی کارگران قرار می گیرد.
وی گفت: پارسال در حوزه اشتغال با اذن رهبری یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شد که سهم این استان ۶۵۰ میلیارد تومان بود.
سنجری افزود: تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان به پنج هزار طرح پرداخت شده که ۱۲ هزار اشتغال ایجاد کرده است و این سیاست امسال هم دنبال خواهد شد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد