شما اینجا هستید

اقتصادی » ۷۶ هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی هدفگذاری شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، محمد سنجری در مراسم تقدیر از کارگران نمونه شهرستان سبزوار افزود: این میزان اشتغال بر اساس نرخ بیکاری، تفاهم نامه های اقتصاد مقاومتی و طرح مثلث توسعه اقتصادی، توزیع شهرستانی شده است.
وی اظهار داشت: کار جهادی، ترویج و حمایت از کالای داخلی زمینه ساز رونق تولید است که به دنبال آن فرصت های جدید شغلی فراهم می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی در این استان گفت: با اجرای طرحهای معین اقتصادی در این راستا بستر سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های شغلی فراهم می شود.

سنجری افزود: در شرایط جنگ اقتصادی، امنیت شغلی و وضعیت معیشتی از مشکلات جامعه کارگری است که اقدام عملی و تحقق شعار سال این نگرانی را تعدیل می کند.
عضو فراکسیون کار و کارگری مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: با اینکه حقوق کارگران در سال جاری حدود ۳۷ درصد افزایش داشته است اما آنها همچنان وضعیت معیشتی سختی دارند.

رمضانعلی سبحانی فر افزود: شورای عالی کار به این نتیجه رسیده که در صورت افزایش حقوق کارگران، کارفرمایان به علت نداشتن توان افزایش حقوق کارگران، نیروهای کار خود را تعدیل خواهند کرد.
وی اظهار داشت: در بسیاری موارد کارفرمایان قراردادهای سفید امضا از کارگران دریافت می کنند تا در صورت بروز مشکل اعتراض آنها به جایی نرسد و کارگران هم مجبور می شوند برای بقای شغل خود قرارداد سفید امضا کنند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید با حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد بسترهای لازم شرایط به گونه ای باشد که فرصت اشتغال بیشتر از تعداد کارگران باشد.

دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تولید باید دغدغه اصلی مسئولان قرار گیرد و دستگاههای اجرایی شهرستان با تشکیل کارگروه تولید، تحقق شعار سال را در دستور کار خود قرار دهند.
حسین مقصودی افزود: در شرایط جنگ اقتصادی، رونق تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور از تحریم است و طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی بستر رونق تولید و تقویت اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی را فراهم می کند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد