شما اینجا هستید

مدیریت شهری » بزرگراه کلانتری مشهد تا پایان سال دگرگون می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، هادی عطارزاده در توضیح این خبر گفت: در حال حاضر ۴ پروژه اصلاح هندسی در بزرگراه کلانتری در دستور کار است که قطعا ورودی های پل غدیر و پل حافظ و فاز اول تقاطع جهاد که ورودی زیرگذر این میدان را شامل می شود تا پایان سال تکمیل خواهد شد.
وی ادامه داد: اصلاح هندسی بزرگراه کلانتری در ورودی پل غدیر از جمله پروژه هایی بود که عملیات آن را امسال آغاز کردیم هر چند جزو پیش‌بینی‌های ما برای سال جاری نبود اما با تغییر دستور کار این پروژه در مقابل سازمان مپ آغاز شد و تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال نیز تکمیل خواهد شد.

رفع مشکلات ترافیکی تقاطع میدان جهاد در بزرگراه کلانتری نیز در سه فاز تعریف شده که ورودی زیرگذر به عنوان یکی از بخش‌های اصلی این پروژه امسال تکمیل می شود؛ دو فاز بعدی نیز در سال ۹۸ اجرا می شود.
به گفته عطارازده در بزرگراه کلانتری یک اصلاح هندسی نیز در ورودی میدان حافظ در حال اجرا بوده  و در ورودی میدان آزادی هم پروژه ای اصلاحی در حال انجام است که هر دوی آنها تا پایان سال تکمیل می شوند.
دسترسی بیشتر به بلوار نماز
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در خصوص بلوار نماز نیز گفت: در حال تدوین دو ورودی جدید برای این محور هستیم؛ یک ورودی از نزدیکی میدان تلویزیون از مسیر بلوار شهید ناصری و مجتمع آبادگران به صورت غیر همسطح خواهد بود تا بلوار پیروزی خلوت شده و مشکلات ترافیکی دور برگردان زیر پل و ورودی به بلوار پیروزی بر طرف شود؛ همچنین در میدان انقلاب انتهای بلوار عدل خمینی نیز ورودی دیگری به بلوار نماز در دست طراحی داریم تا هم حجم ترافیک بلوار کلانتری و پیروزی کاسته شده و هم حجم ورودی های ترافیکی بلوار نماز در چند نقطه تقسیم شود.
اصلاح تقاطع جانباز-فرامرز نهایی شده است
مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری مشهد  در توضیح وضعیت پروژه اصلاح هندسی تقاطع بلوار جانباز با بلوار فرامرز عباسی گفت: برای بهبود وضعیت ترافیکی در این نقطه پرچالش  دو طرح اصلاح هندسی انجام شد که در فاز اول بازگشایی تقاطع ساجدی و برای فاز دوم اصلاح تقاطع فرامرز پیش بینی شده بود.

وی ادامه داد: در فاز اول سه راه ساجدی باز شد و در فاز دوم ابتدا قرار بود تقاطع فرامرز در ادامه مسیر این بلوار بسته شود اما با اصلاح سه راه سجادی حجم زیادی از تمایلات گردش در تقاطع فرامرز به تقاطع ساجدی منتقل شده وزن بالایی از ترافیک چهارراه فرامرز به سراه ساجدی منتقل شد لذا اگر مسیر فرامرز مسدود شده بود آنگاه تمام خودروهایی که قصد عزیمت به بزرگراه آزادی و پل جانباز از بلوار فرامرز را داشتند نیز باید از مسیر سه راه ساجدی اقدام می‌کردند که سبب ایجاد گره ترافیکی در آن قسمت می شد لذا نظر پلیس راهور آن بود که در چهار راه فرامرز امکان چپ گرد از بلوار فرامرز به سمت پل جانباز باقی بماند. ما نیز با مدل سازی نرم افزاری و انجام تست های میدانی در مدت زمان مشخص به  نتایج خوبی رسیدیم از جمله آنکه تاخیرات ترافیکی با بهره‌برداری از این دو تقاطع جدید تا ۶۰ درصد کاهش یافت و اینگونه مسیر خودرو های متمایل از بلوار فرامرز به پل جانباز طولانی نشده و ایمنی عابران پیاده در حال تردد از بین دو مجتمع کیان سنتر در عرض بلوار جانباز نیز حفظ شد.

عطارزاده اضافه کرد با اصلاح هندسی انجام شده پشت چراغ قرمز فرامرز عباسی و در مسیر بلوار جانباز دیگر ترافیک سنگین ایجاد نشده و خطری بابت شیب ترافیک از روی پل به سمت ۴ راه دیگر وجود ندارد لذا در شکل فعلی اجرا مجموعه پارامترهای مثبت ما بیشتر شد و تصمیم بر آن شد که همین شکل اجرا شده حفظ شود.
وعده سال آینده: اصلاح وکیل آباد و سراه طرقبه شاندیز
پیشتر از این بنا به اعلام سازمان ترافیک قرار بود قسمت پایانی بلوار وکیل آباد که در ایام ترافیک دچار ترافیک های خسته کننده می شود اصلاح شود اما حالا عطارزاه با بیان اینکه طرح انتهای وکیل آباد به مطالعات اصلاح دسترسی به جاده های طرقبه و شاندیز پیوند خورده و توسعه این مطالعات سبب طولانی شدن پروژه شده از موکول شدن این پروژه به سال بعد خبر داد.

وی گفت: در طرح جدید هم اصلاح ترافیکی انتهای بلوار وکیل آباد و پل پرتوی مدنظر است و هم ایجاد دسترسی های جدید به دو محور طرقبه و شاندیز. از آنجاکه بررسی و تایید این طرح ها نیز در مراجع دیگر باید انجام شود و کنترل زمان آن از اختیار ما خارج است قاعدتاً تا پایان سال جاری امکان اجرای پروژه مهیا نیست.

سایر پروژه های اصلاح هندسی

اصلاح میدان دوم بلوار هاشمیه و اصلاح هندسی میدان نهج البلاغه در تقاطع بلوار آموزگار و بلوار سیدرضی نیز بنا به گفته عطارزاده امسال اجرا و تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: با تکمیل این پروژه ها قطعا در نوروز سال جاری شرایط ترافیکی بهتری را شاهد خواهیم بود و گواه این ادعا نیز می تواند شرایط ترافیکی همین ایام باشد که با وجود افزایش میزان ترافیک در ایام پایان سال ولی در نقاطی که اصلاحات هندسی انجام شده حجم ترافیک روان تر از گذشته برقرار است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد