رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۲
  • کد خبر : ۱۵۳۶۶
  • چاپ خبر : خودروهای جدید نجات به ناوگان امدادی خراسان رضوی افزوده شد
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی

خودروهای جدید نجات به ناوگان امدادی خراسان رضوی افزوده شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، دکتر سید مجتبی احمدی روز دوشنبه افزود: همزمان با ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی این تعداد خودروی ست نجات به ارزش ۶۰ میلیارد ریال به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اضافه شد که می‌ تواند نقس بسزایی در ارتقای سطح ایمنی و امنیت مسافران و زائران نوروز ۹۸ داشته باشد.

وی ادامه داد: این خودروها پس از خرید و تجهیز توسط سازمان امداد و نجات واجد تجهیزات امدادی شامل موتورپمپ، موتور برق، قیچی آهن ‌بر، هیدرولیک و کپسول اطفاء حریق، در عملیات‌ امدادرسانی جاده ای، آوار و کوهستان استفاده می ‌شوند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: این خودروها در پایگاههای امداد و نجات بین شهری هلال احمر در محدوده شهرستانهای سبزوار، تربت حیدریه، کاشمر و نیشابور بکار گرفته شده اند.
وی افزود: این خودروها مدل تویوتا هایلوکس ۲۱۸ و کمکدار تیپ دو هستند که با ایمنی بالا، قابلیت رسیدن به محل حادثه را در کمترین زمان ممکن(زمان طلایی) دارند.
احمدی ادامه داد: اخیرا ۶۰ دستگاه خودروی امدادی جدید به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزوده شد که با توجه به بالا بودن ازدحام و وجود انبوه زائران و مسافران در جاده های خراسان رضوی و مشهد و نیز کثرت میزان حوادث جاده‌ ای در این استان بنا بر اعلام نیاز و پیگیری صورت گرفته چهار خودروی جدید به هلال احمر خراسان رضوی اختصاص یافت.
جمعیت هلال احمر خراسان رضوی دارای ۲۳ دستگاه خودروی ست نجات است که با اضافه شدن خودروهای جدید تعداد آنها به ۲۷ دستگاه رسید.
جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ۳۱ پایگاه امداد و نجات، ۲۰ نمایندگی و شعبه، ۴۳۳ کارمند، ۴۴ دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد، دو هزار و ۳۴۰ امدادگر، ۴۰ هزار داوطلب و ۱۰۳ هزار نفر عضو جوانان هلال احمر دارد.

اخبار مرتبط