شما اینجا هستید

مدیریت شهری » ۲۵ المان موقت در مشهدمقدس همزمان با نوروز اکران می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، صدرا یوسفی اظهار داشت: با توجه به تجاربی که در استقبال از بهار سال‌های گذشته کسب شده، نیاز به برگزاری فرآیند تخصصی و علمی با عنوان «جشنواره خانه بهار» احساس می‌شد به همین دلیل این جشنواره طی امسال و سال گذشته برنامه‌ریزی شد و مفتخریم که امسال نقطه اتصال تولیدات هنری در جشنواره خانه بهار هستیم.
وی به وجود دو نگرش به مجموعه شهر اشاره و افزود: نگرشی به شهر وجود دارد که شهر را به مثابه محیط زندگی و فیزیکی می‌بیند. از سوی دیگر نگرشی وجود دارد که شهر را محیطی می‌داند که باید دوست داشته شود.
دبیر جشنواره خانه بهار ۹۸ شهرداری مشهد افزود: با این نوع نگرش، فضای بهتری برای افراد ایجاد می‌شود و آنان حس تعلق بیشتری به شهر پیدا می‌کنند.
یوسفی با بیان اینکه در جشنواره خانه بهار ۹۸، بخش‌های متعددی برنامه‌ریزی شده، گفت: بخش‌هایی چون دیوارنگاری، المان‌های موقت، هنرهای چند رسانه‌ای، آذین‌بندی، هنرهای نمایشی و …برنامه‌ریزی شده و تلاش می‌شود اتفاقات تخصصی را رقم بزنیم.
دبیر جشنواره خانه بهار ۹۸ شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه سعی شده فراخوان جشنواره در بسترهای تخصصی آن به تمام نقاط کشور ارسال شود، افزود: مایل هستیم از ظرفیت‌های هنری در گوشه و کنار کشور استفاده کنیم و صدای جشنواره را به تمام کشور برسانیم.بر این اساس، از ۶۲ نقطه کشور تقاضای شرکت در جشنواره را داشتیم.
وی گفت: در بخش دیوارنگاری ۳۲۰ اثر دریافت شد و ۳۲ اثر برای اجرا در دیوارهای اصلی شهر انتخاب شدند. همچنین ۹۰۰ اثر المان موقت به دبیرخانه خانه بهار ۹۸ ارسال شد که از بین ۵۲ اثر برای نمایشگاه و ۲۵ اثر برای اکران در سطح شهر انتخاب شد؛ در حوزه سازه‌های نوروزی ۱۰ اثر منتخب شد و سایر بخش‌ها نیز برگزیدگان خود را داشت.
دبیر جشنواره خانه بهار ۹۸ شهرداری مشهد با اشاره به فعالیت خانه بهار ۹۸ در بخش هنرهای نمایشی، بیان کرد: امسال نگاه جدی به هنرهای نمایشی وجود دارد و فراخوانی در این زمینه منتشر شده؛ نمایش خیابانی یکی از رشته‌های است که می‌تواند اتفاقات خوبی را در شهر رقم بزند.
یوسفی در زمینه المان‌های موقت بیان کرد: نظر بر این است که این المان‌ها دائمی باشد و از جنس و ساختاری باشد که در شهر ماندگارتر شوند. می‌توان برای بهره‌وری بیشتر همه مناطق، این المان‌ها را در شهر جابه جا کرد و حتی شهرهای اطراف نیز از این المان‌ها بهره‌مند شوند.
وی به برگزاری جشنواره عکس خانه بهار اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در ۲ بخش حرفه‌ای و تلفن همراه شرکت کنند. یعنی افراد مبتدی می‌توانند با تلفن همراه، تعاملات خود و سایر اتفاقات نوروزی را با قاب عکس برای این جشنواره بفرستند و این عکس‌ها به صورت روزانه در بستر فضای مجازی و تلویزیون‌های شهری به نمایش درآید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد