شما اینجا هستید

مدیریت شهری » المان های عید امسال متاثر از کرونا
نویسنده : سید شایان حسینی راد- دبیرسرویس شهری پایگاه خبری افق مشهد

به راحتی می‌توان گفت آن ویروس کوچک و وحشتناک روی ذره ذره زندگی بشر تاثیر گذاشته، ویروسی که تا همینجا جان میلیون ها نفر را گرفته و هر روز خطرناک تر از روز قبل می شود.
سال گذشته طی مطلبی با عنوان المان های قاتل نسبت به فضا آرایی شهر که موجب ازدحام و شلوغی می شد از شهرداری مشهد انتقاد کردیم، اما امسال شرایط متفاوت است و به گفته مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد المان ها متأثر از کرونا نصب خواهد شد.
در واقع شهرداری به دلیل شرایط سخت کرونایی و ایجاد نشاط میان مردم تصمیم گرفت امسال نیز اقدامات نوروزی را انجام دهد. شهرداری امسال با هدف نصب گل و گیاه در سطح شهر و البته تمرکز در حاشیه شهر اقدام به نصب ۱۷ میلیون گل به استقبال بهار ۱۴۰۰ می‌رود. شاید جالب باشد بدانید ۱۶ میلیون از ۱۷ میلیون شاخه گل در داخل استان تولید می شود تا از همین رو بتوان به اقتصاد شهر نیز کمک کرد.
تفاوت المان های امسال با سال های گذشته عدم امکان گرفتن عکس یادگاری است، در واقع به دلیل خطرات بالا و ازدحام مردم برای گفتن عکس، المان ها به نحوی طراحی شده است که امکان عکس برداری وجود نداشته باشد.
طبق عادت هر ساله، شهرداری بیشتر از المان های سال های گذشته استفاده می‌کند اما در کنار آنها از ۶۰ المان جدید نیز رونمایی خواهد کرد. شست و شو و رنگ کاری ها نیز همانند سال گذشته در حال انجام است تا امسال نیز شهر برای عید اصطلاحا نونوار شود.
اغراق آمیز نیست اگر بگوییم شهر مشهد نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران در این زمینه موفق تر عمل کرده و با جدیت بیشتری به دنبال ایجاد نشاط و شادابی بین شهروندان است، اما امیدواریم این اقدامات سلامت کارکنان و شهروندان را به خطر نیندا
زد تا عید امسال را بدون داشتن خاطره ای تلخ به پایان برسانند.
البته فراموش نکنیم امسال جشنواره گل لاله نداریم زیرا ممکن است پروتکل‌ها اجازه حضور در پارک‌ها را ندهد و مانند سال گذشته پارک ها بسته شود اما بالغ بر ۹۰۰ آدرس گل کاری در مشهد وجود دارد که ۳۲ مورد آن میادین ویژه هستند.
ریسه‌بندی‌ها نیز امسال به صورت نوستالوژی خواهد بود، ۲۰۰ ستون برای ریسه بندی در محورهای منتهی به حرم مطهر نصب شده که از لامپ‌های کم مصرف استفاده شده است.
همچنین هزینه طرح استقبال از بهار امسال ۱۳ میلیارد تومان در اصلاح بودجه در نظر گرفته شده است که مبلغ بالایی است اما شاید برای شادی مردم آن هم در این روزهای کسل آور لازم باشد.

سید شایان حسینی راد- دبیرسرویس شهری پایگاه خبری افق مشهد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد