شما اینجا هستید

اجتماعی » پیگیر اعتراضات مردمی به دلیل ازدحام شعب هستیم
گروه : اجتماعی

مدیریت شعب بیمه آتیه سازان حافظ در خراسان رضوی ، در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد، در خصوص بیمه آتیه سازان حافظ و همچنین مشکلات شلوغی شعب در مشهد اذعان نمود: بیمه آتیه سازان وابسته به سازمان بیمه سلامت ایران است که در تمامی استان ها شعبه دارد و هر شعبه زیر مجموعه ای از  نمایندگان ویژه، عادی، نمایندگان بخش تعاون و کانون های تامین اجتماعی می باشد .

علیرضا زارعی ادامه داد:  بیمه آتیه سازان برای سه گروه از قبیل شاغلین آموزش و پرورش، بازنشستگان کشوری و مستمری بگیران تامین اجتماعی قرارداد کشوری دارد به طوریکه سقف هزینه ها را بیمه گزار تعیین می کند .در سطح استان خراسان رضوی ۵۷ نمایندگی کار پذیرش اسناد را انجام می دهند و در تربت حیدریه، تربت جام، نیشابور، سبزوار و قوچان نمایندگی ویژه ای وجود دارد که اسناد ثبت و ارسال می شود.

وی در خصوص خدمات بیمه آتیه سازان حافظ به افراد تحت پوشش این سازمان افزود: خدمات در نظر گرفته شده برای افراد تحت پوشش در سایت بیمه آتیه سازان قرار داده شده است،که از تمامی آزمایشگاه های طرف قراداد، بیمارستان ها، مراکز تخصصی و….می توانند استفاده کنند. همچنین برای بازنشستگان کشوری هزینه ویزیت دکتر تا سقف ۲۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۹ در نظر گرفته شده و هزینه داروهای خاص برای افراد تحت پوشش در شعبی که به صورت ویژه مربوط به بیماران خاص است انجام می شود این شعب در بولوار استقلال و شهید کامیاب قرار دارد.

زارعی در مورد شلوغی شعب بیمه آتیه سازان که باعث شده بیماران معترض باشند ادامه داد: بعضی شعب در سطح شهر هستند که به دلیل آگاهی نداشتن مردم  از آدرس آن ها همیشه خلوت است و بالعکس شعبی که مردم به صورت مداوم به آن مراجعه می کنند همیشه ازدحام و شلوغی دارد .بیماران خاص تنها باید به شعب رسیدگی به این بیماران که آدرس آن در قسمت بالا آمده است مراجعه کنند.شهروندان عزیز با مراجعه به سایت و یا شماره تماس های بیمه آتیه سازان می توانند از سایر آدرس های شعب اطلاع پیدا کنند تا با توجه به همه گیری بیماری کرونا  از شلوغی شعب کاسته شود.

همچنین بیمه شدگان محترم غیر از شعب می توانند به بخش تعاون ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند.در سطح شهر مشهد ۱۰ داروخانه برای خدمات دهی به داروهای بیماران خاص در نظر گرفته شده به این صورت که پس از مراجعه بیمار به داروخانه ها، استعلام گرفته می شود که آیا این دارو در تعهدات بیمه فرد تحت پوشش هست یا خیر و پس از فرستادن تاییدیه بیمه برای آن داروخانه مبلغی که در تعهد است از بیمه شده کسر می گردد.

علیرضا زارعی در مورد امکان غیر حضوری بودن خدمات بیمه آتیه سازان افزود: از تاریخ اول اسفند که نسخ به صورت الکترونیکی شده است ما نیز همگام با آن پیش می رویم سامانه را به روز رسانی کرده و در حال حاضر به سازمان تامین اجتماعی متصل هستیم .پس از اینکه بیمه شده خود را از طریق سیستم با کد ملی معرفی کند هزینه ها معین  و از طریق بیمه پرداخت میشود. مقدمات این خدمت غیر حضوری برای بیمه شدگان عزیز فراهم شده و امید است هر چه سریع تر به مرحله اجرا برسد.

ایشان در انتها خاطر نشان کردند: چنانچه مردم انتقاد و پیشنهادی در زمینه بیمه آتیه سازان حافظ داشته باشند میتوانند با سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۳۴۵ که اکثرا توسط مدیریت بررسی می شود در میان بگذارند تا در اسرع وقت پاسخگوی سوالات باشیم.

خبرنگار: نفیسه صمیمی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد