شما اینجا هستید

اجتماعی » علائمی از شروع خیز چهارم بیماری کرونا در مشهد مشاهده می شود

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، دبیر کارگروه مراقبت و درمان کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد افراد مبتلا و بستری با شیب ملایم در حال افزایش است و علائمی از شروع خیز چهارم بیماری کرونا مشاهده می شود.

علی اصغر انجیدنی، با اشاره به اینکه در حال حاضر علائمی از شیوع خیز چهارم کرونا در استان‌های جنوبی مشاهده می‌شود که این شرایط در استان خراسان رضوی نیز به صورت نامحسوس احساس می‌شود، گفت: ممکن است علت افزایش تعداد بیماران کرونایی خیز ویروس جهش یافته کرونا باشد که در این صورت آمار ابتلاء، بستری و مرگ و میر نیز افزایش خواهد یافت البته امیدواریم که این نگاه بدبینانه عملی نشود.

وی افزود: تعداد افراد مبتلا و بستری با شیب ملایم در حال افزایش است که براساس بررسی‌های وزارت بهداشت و درمان علائمی از شروع خیز چهارم بیماری کرونا در سطح کشور مشاهده می‌شود.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه عدم توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیش از شروع سال جدید می‌تواند زمینه انتشار بیماری کرونا را در بین مردم افزایش دهد، تصریح کرد: باید مردم همچنان از تجمعات غیر ضروری پرهیز کنند تا شاهد عود دوباره بیماری نباشیم.

انجیدنی با اشاره به اینکه علائم خطر دائم در حال رصد است، اظهار کرد: امیدواریم شاهد موج چهارم بیماری کرونا در استان نباشیم البته شهرمشهد به دلیل خاصیت زائر پذیر بودنش مستعد این شرایط است اما اگر مردم دستور العمل های بهداشتی را رعایت کنند بیماری اوج نخواهد گرفت.

وی با بیان اینکه از هفته گذشته در دانشگاه علوم پزشکی مشهد واکسیناسیون پرسنل درمان ای سی یو کرونا انجام شده است و این اتفاق به شکل سراسری در کل کشور انجام خواهد شد، ابراز کرد: نباید این تصور وجود داشته باشد که با واکسیناسیون احتمال انتقال این بیماری به صفر می‌رسد زیرا این ویروس دائماً در حال جهش است و تا یک سال آینده حداقل نمی‌توان تصور کرد که واکسیناسیون کرونا مانع شیوع بیماری می‌شود.

انجیدنی با اشاره به اینکه همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عنوان یک اصل مدنظر است تا بتوان این بیماری را کنترل کرد، ابراز کرد: در دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز مانند سایر دانشگاه‌ها مراحل مختلف واکسیناسیون کرونا انجام خواهد شد.

منبع: مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد