شما اینجا هستید

مدیریت شهری » افزایش نرخ تاکسی ها از ابتدای سال آینده

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی ، در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد، در خصوص چگونگی  خدمات تاکسیرانی به مردم و زائران در سطح شهر مشهد و همچنین افزایش نرخ کرایه تاکسی ها از اوایل سال آینده اذعان نمود: افرادی که برای زیارت به مشهد مقدس مشرف می شوند  اکثرا به صورت خانوادگی هستند و مقصد آن ها مشخص است. این خدمت رسانی در هفت نقطه در شهر انجام می شود که ۳ نقطه در مبادی ورودی و ۴ نقطه در اطراف حرم مطهراست.در سطح شهر خطوطی هستند که قصد ثابت نگه داشتن مبالغ تاکسی های فعال در آن ها را داریم که اگر به مرحله اجرا برسد، می توانیم مبالغ۳۰ خط را ثابت کنیم و همچنین در اینده ای نزدیک مبالغ بقیه خطوط را نیز به همین نحوثابت نگه داریم.

احمد محبی در خصوص نحوه افزایش نرخ تاکسی ها در ابتدای سال  آینده ادامه داد: با توجه به در نظر گرفتن تورم، هزینه هایی که خودرو تاکسی دارد و همچنین بر اساس حقوق و دستمزد تاکسیران ، کارشناسی انجام می شود و اعداد و ارقامی را به هیئت مدیره محترم پیشنهاد می دهیم ، در آنجا با بررسی هایی که انجام می شود نرخ کارشناسی داده می شود. این پیشنهاد به شورای اسلامی شهر فرستاده ، و در کمیسیون حمل و نقل شورا بررسی ،و به کمیسیون حمل و نقل ویژه فرستاده می شود در انجا پس از بررسی وارد صحن علنی می شود .

وی در پایان افزود: بر اساس برنامه ریزی که داشته ایم، افزایش قیمت در سال آینده  با توجه به کلاس های مختلف خودرو تاکسی متفاوت است به این صورت که نرخ افزایش ۳۵ درصد برای خودرو هایی نظیر پژو، پراید ، سمند و…در نظر گرفته شده و برای ون ها و ماشین هایی با کلاس بالاتر،  افزایش نرخ ۴۰ تا ۴۵ درصدی را خواهیم داشت. امیداست پس از موافقت فرمانداری و ابلاغ از ابتدای فروردین ۱۴۰۰ اجرا شود.

سید شایان حسینی راد-دبیر سرویس شهری پایگاه خبری افق مشهد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد