شما اینجا هستید

ورزشی » تغییر بزرگ، راه حل نجات نماینده فوتبال مشهد
گروه : ورزشی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، باشگاه شهر خودرو این روز‌ها دچار مشکلات مالکیتی شده و این موضوع در روند نتیجه گیری اش تاثیرگذار بوده است.

 تیم فوتبال شهر خودرو  بازی‌های  نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال را با شکست برابر فولاد خوزستان به پایان رساند،   اما همچنان این تیم مشهدی  با مشکلات مالکیتی مواجه است.  

به هر حال  مشهد به عنوان یکی از شهر‌های پرجمعیت و مهم کشور فوتبال دوستان بسیاری را در خود جا داده  و شرایط باشگاه‌های کشور در این شهر به گونه‌ای بوده است که هوادارانش نتوانستند به آرزو‌های فوتبالی‌شان در قالب شهر خودرو دست پیدا کنند. از سال‌های دور تا همین امسال همواره تیم‌های مشهدی مشکلاتی داشتند که حیات آن‌ها را به خطر انداخته  و در بسیاری از موارد نیز به انحلالشان منجر شده است.  

تیم‌های مشهدی از   ابومسلم و پیام تا سیاه جامگان و پدیده نتوانستند فوتبال مشهد را به آنچه هوادارانش انتظار دارند،  برسانند. در حال حاضر شهر خودرو نماینده فعلی شهر مشهد در لیگ برتر فوتبال شرایطی مشابه با تیم‌های این شهر تجربه می‌کند. در حالی که به نظر می‌رسید بعد از اتفاقاتی که برای پدیده رخ داد، نماینده مشهد با نام و حامی مالی جدید بتواند حضوری قدرتمند در فوتبال کشورمان داشته باشد، اما حواشی و اتفاقات اخیر باعث شده است موفقیت‌های ۲ فصل اخیر این تیم تحت الشعاع قرار بگیرد.  

فوتبال دوستان مشهدی هنوز در شوک اتفاقاتی که برای پدیده رخ داد قرار دارند و این در حالی بود که  این تیم می‌خواست  نماینده‌ای شایسته برای آن‌ها باشد، اما از پدیده نام دیگری وجود ندارد و به قول محمد نوازی نباید اجازه بدهیم که شهر خودرو هم به سرنوشت پدیده دچار شود.  

به هر حال پیش بینی تکرار اتفاقات تلخ تیم مشهدی نیز چندان دشوار نیست مگر اینکه معجزه‌ای را شاهد باشیم. فرهاد حمیداوی مالک باشگاه شهر خودرو که از برنامه ۳ ساله حرف زده  بود، این روز‌ها درگیر مسائل جدیدی است، مسائلی که با بازداشت چند نفر از مدیران شهر خودرو وارد مرحله جدی تری شده است.  

البته سخنگوی باشگاه شهر خودرو در واکنش به دستگیری ۲ مدیر شهر خودرو از سوی دستگاه‌های امنیتی اعلام کرد که این بازداشت‌ها ارتباطی به تیم فوتبال  شهر خودرو ندارد، اما به نظر نمی‌رسد که تاثیر چنین اتفاق بزرگی را در آینده این تیم مشهدی نادیده بگیریم. همچنین مسئولان استانی و فوتبالی شهر مشهد در طول هفته‌های اخیر برای نجات این تیم مشهدی از منجلاب فعلی دست به کار شدند و شاهد حضور آن‌ها در تمرینات و وعده‌هایی هستیم که تبدیل شدن آن‌ها به واقعیت آرزوی تک تک فوتبال دوستان مشهدی است.  

پایان تیمداری شهر خودرو  نزدیک شده است 

با توجه به مشکلاتی که برای مجموعه شهر خودرو به وجود آمده است، به نظر می‌رسد واگذاری این باشگاه به یک نهاد دیگر راه حل  نهایی باشد؛ اتفاقی که رخ دادنش به واقعیت نزدیک‌تر شده است. انتشار خبر واگذاری امتیاز شهر خودرو به فولاد خراسان  باعث شد که فوتبال دوستان مشهدی را به آینده تیم خود امیدوار کند. این موضوع نشان می‌دهد که باید قبول کنیم، مجموعه شهر خودرو به پایان تیمداری خود نزدیک شده است. در صورتی که اتفاق خاصی رخ ندهد نماینده لیگ برتری شهر مشهد با مالکیت، ساختار و شرایط جدید سال ۱۴۰۰ را شروع خواهد کرد.  

همچنین اگر انتقال امتیاز شهر خودرو رخ بدهد در آن صورت نماینده لیگ برتری فوتبال مشهد می‌تواند امیدوار به حفظ ستاره‌های خود باشد. ستاره‌هایی که در مقطع کنونی با توجه به مشکلات مالی در یک قدمی جدایی قرار گرفتند، اما تغییر شرایط می‌تواند منجر به ماندن بازیکنان  و  بهتر شدن وضعیت تیم مشهدی  شود.  

مراحل واگذاری امتیاز باشگاه شهر خودرو طولانی است 

هادی برگی زر پیشکسوت فوتبال مشهد درباره وضعیت تیم شهر خودرو گفت:  تیم شهر خودرو از ابتدای فصل با مشکلات مدیریتی مواجه بود و همین مسائل  باعث شد که در روند حرکتی و نتیجه گیری این تیم مشهدی تاثیر بگذارد و این مشکلات در هفته‌های اخیر نمایان شد.  

او ادامه داد: من نگران نیم فصل دوم هستم، چون تعدادی از بازیکنان شهر خودرو  مدنظر سایر تیم‌ها هستند و  مشکلات مالی باعث می‌شود که این تیم نتواند نقاط ضعف خود را پوشش بدهد.  

پیشکسوت فوتبال مشهد درباره انتقال امتیاز باشگاه شهر خودرو به فولاد خراسان گفت: من هم این موضوع را شنیدم و اگر این اتفاق رخ بدهد خیلی خوب است. البته این انتقال پروسه‌ای طولانی مدت باید سپری کند و کار‌های قانونی اش باید انجام شود. به نظرم مشکلات مالکیتی شهر خودرو به راحتی  قابل حل نیست و برای واگذاری امتیاز این باشگاه باید کارشناسی صورت بگیرد. فکر نمی‌کنم این اتفاق به سرعت رخ بدهد و جابه جایی صورت بگیرد.  

او درباره آینده تیم شهر خودرو گفت: به نظرم زمانی که شهرداری مشهد منابع مالی را  برای تیم پدیده مشهد تامین می‌کرد، اکنون باید برای شهر خودرو  این کار را انجام بدهد. علاوه بر این، استانداری و اداره کل وزارت ورزش هم باید کمک کنند تا تیم شهر خودرو بتواند مشکلات دوره نقل و انتقالات را سپری کرده  و شاکله تیم خود را حفظ کند. تیم شهر خودرو تنها نماینده مشهد نیست و  نماینده فوتبال شمال شرق کشور است. همچنین پیشکسوتان باید غرور و تکبر را کنار بگذارند و به تیم شهر خود کمک کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد