شما اینجا هستید

مدیریت شهری » پارکینگ آزادی مشهد اسفند ماه آماده بهره برداری می‌شود

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با توجه به تقاضای شهروندان برای استفاده از بوستان ملت و کمبود پارکینگ در این محل و همچنین مشکلات پایانه اتوبوس رانی که در مجاورت بوستان قرار داشت، این طرح در دستور کار قرار گرفت.


خلیل الله کاظمی با بیان اینکه طبق زمانبندی، این طرح باید مدتی قبل آماده بهره برداری می‌شد، اضافه کرد: در اجرا با معارضاتی از جمله کابل‌های مخابراتی، فیبر نوری و لوله‌های آب و گاز روبرو شدیم که انتقال آنها، نیاز به دریافت مجوز از وزارتخانه‌های مربوطه داشت و این موضوع باعث تاخیر ۷ ماهه در اجرای طرح شد.


وی تصریح کرد: در کنار وجود معارضات، تعطیلی کارگاه عملیاتی در اسفند پارسال تا اواسط فروردین امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین مشکلات موجود در ورود تجهیزاتی که از خارج از کشور خریداری شده، از دیگر دلایل ایجاد تاخیر در بهره برداری از پارکینگ آزادی است.
کاظمی با بیان اینکه برای رفع تاخیر به وجود آمده از ابتدای امسال با تاکید شهردارمشهد، عملیات اجرایی به صورت سه شیفته فعال شد، اظهار کرد: با تلاش‌های شبانه روزی موفق به جبران ۵ ماه از تاخیر به وجود آمده در زمانبندی شدیم.


معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: برخلاف تاخیر‌های ایجاد شده در این طرح، تابلو روز شمار خاموش و یا تغییر داده نشد تا مردم به صورت شفاف در جریان روند اجرایی قرار داشته باشند.
پایانه و پارکینگ بزرگ زیرسطحی آزادی در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع در ۳ طبقه منفی، با زیربنایی حدود ۳۳ هزار مترمربع در ۵ بلوک با هزینه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در حال ساخت است که در پارکینگ آن، برای محل پارک حدود ۷۰۰ خودرو و ۱۰۰ جای پارک موتورسیکلت و دوچرخه پیش بینی شده است.

منبع: صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد