شما اینجا هستید

خراسان رضوی » جزئیات آتش سوزی گمرک اسلام قلعه

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: انفجار تانکرهای سوخت و آتش‌سوزی روز شنبه در گمرک اسلام ‌قلعه افغانستان خسارت جانی و مالی در منطقه مرزی دوغارون ایران در پی نداشته است.

سردار مجید شجاع افزود: نیروهای مرزبانی در این منطقه در حال آماده باش هستند و هیچ مشکلی از نظر امکانات و تجهیزات مورد نیاز وجود ندارد.

وی ادامه داد: هم اکنون نیروهای مرزبانی مستقر در نقطه صفر مرزی در حال خدمت رسانی به رانندگان و اتباع افغانستانی هستند و تمامی دستگاه های خدمات رسان برای ورود ناوگان حمل و نقل افغانستان به داخل ایران با نیروهای مرزبانی این کشور همکاری می‌کنند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: همه ظرفیتهای موجود در تایباد از جمله مراکز درمانی، بهداشتی برای ارایه خدمات در آمادگی کامل هستند و نیروهای آتش نشانی شهر تایباد با هشت دستگاه خودرو و بیش از ۳۰ نیروی امدادرسان در مرز دوغارون مستقر شده‌اند.

مدیرکل دفتر بحران در استانداری خراسان رضوی نیز گفت: در پی درخواست والی هرات در همسایگی خراسان رضوی عملیات اعزام نیروهای امدادی و تجهیزات آتش‌نشانی برای اطفای حریق به داخل افغانستان در جریان است.

محسن نجات افزود: نیروهای امدادی و بحران‌محور در منطقه مرزی دوغارون و تاسیسات گمرکی آن در شهرستان تایباد مستقر و فعال شده‌اند. با توجه به حجم گسترده آتش‌سوزی در آنسوی مرز ایران دهها دستگاه خودرو سبک و سنگین آتش‌نشانی با تجهیزات کامل اطفای حریق در دوغارون مستقر و فعال شدند و نیروهای امدادگر و آتش‌نشانان همراه با خودروها و تجهیزات تخصصی با توجه به نیاز برای کمک به خاموشی حریق به محل انفجارها در خاک افغانستان اعزام می‌شوند. 

گمرک دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد در حوزه صادرات، واردات، ترانزیت و رفت و آمد مسافر بین دو کشور ایران و افغانستان فعالیت دارد. 

همچنین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی به دنبال حضور میدانی خود در محل حادثه گمرک اسلام قلعه، با والی هرات دیدار و گفت‌وگو کرد.

والی هرات و استاندار خراسان رضوی به صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده بودند و محمدصادق معتمدیان روز گذشته در نشست فوری با رسانه‌‌ها به این گفت‌وگوی تلفنی اشاره کرده و گفته بود:با توجه به کمبود امکانات در کشور افغانستان و تماسی که از هرات مبنی بر درخواست کمک به بنده داشتند، ستاد بحران در مرکز خراسان رضوی با حضور اعضا تشکیل شد و تدابیر لازم جهت جلوگیری از گسترش حریق انجام و خدمات اورژانسی نیز هر چه سریعتر به افغانستان ارائه شده است.

همچنین والی هرات نیمه شب گذشته با حضور در اسلام قلعه با نیروهای امداد و نجات آتش نشانی مشهد دیدار و از کمک‌های ایران در مهار این انفجار مهیب قدردانی کرد.

منبع: ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد