شما اینجا هستید

اقتصادی » احتکار خانگی علت اصلی کمبود روغن در جامعه
گروه : اقتصادی

مدیر بازرسی و نظارت اصناف، در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد، در خصوص کمبود روغن در سطح جامعه و کاهش در توزیع آن اذعان نمودند: موضوعات مربوط به تنظیم بازار و نرخ مصوب کالاهای اساسی با جدیت در سطح جامعه رصد می شود، به عنوان مثال روغن که جز کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در جامعه است قیمت مصوب دارد و اگر بیشتر از این قیمت عرضه شود و یا همچنین از عرضه آن جلوگیری گردد، تخلف محسوب شده و مشمول جرایم سنگین و تشکیل پرونده در تعزیرات خواهند شد.  

ایشان افزودند: شایعات در خصوص کمبود روغن در سطح جامعه باعث شده مردم نگران بوده و احتکار خانگی انجام دهند، به همین دلیل خرید مردم در سطح جامعه بیشتر از موجودی مجاز کالا بوده و در نهایت با کمبود آن در سطح جامعه رو به رو می شویم.

ایشان در ادامه درخصوص نظارت بر اصناف مختلف ادامه دادند: از تاریخ ۲۰ آبان ماه تا ۱۸ دی ماه ۶۰۰ گشت مشترک (اصناف، اداره نظارت بر اماکن عمومی، کارشناسان بهداشت) تشکیل شد و اصناف مورد بررسی قرار گرفته و حدود ۲۰۰۰ اخطار کتبی و ۸۰۰ فرم تعزیرات تحویل و ۱۳۰۰ واحد صنفی پلمپ شدند، همچنین جرایم ریالی نیز تعیین گردید. وی ادامه داد: اصنافی که مصوبه تعطیلی و پروتکل های بهداشتی را را رعایت نمی کنند هم مشمول جریمه خواهند شد.

امیر دلداری در انتها افزودند: تعداد ۱۱پایگاه نظارتی درمناطق مختلف و با همکاری شهرداری در سطح شهر مشهد نظارت ویژه بر توزیع کالاهای اساسی دارد که از این تعداد شش پایگاه در اختیار اتاق اصناف و پنج پایگاه مربوط به صنعت، معدن و تجارت است.

خبرنگار: نفیسه صمیمی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد