شما اینجا هستید

اجتماعی » بازگشایی ۱۳ مسیر تردد در جوار روضه منور رضوی
گروه : اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، مدیر عالی حرم مطهر رضوی از بازگشایی ۱۳ مسیر تردد در جوار روضه منوره ویژه زائران امام رضا(ع) و یک مسیر ویژه افراد سالمند جهت تردد با ویلچر برای زیارت از نزدیک مضجع منور رضوی با رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی خبرداد.

محمد‌مهدی برادراندرباره اقدامات آستان قدس رضوی در راستای تسهیل زیارت مضجع منور رضوی برای زائران امام رضا(ع) اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در مشهد و اعمال محدودیت‌هایی در این زمینه، زائران گرانقدر این مطالبه را از آستان قدس رضوی داشتند تا با ایجاد شرایطی، از نزدیک‌ترین مسیرها به مضجع نورانی امام رضا(ع) مشرف شوند.

وی ادامه داد: براساس تدابیر اندیشیده شده و همفکری مسئولان آستان قدس رضوی و مدیران استانی این مطالبه تحقق یافت و در حال حاضر ۱۳ مسیر تردد ویژه زائران حضرت امام رئوف(ع) و یک مسیر ویژه افراد سالمند جهت تردد با ویلچر برای زیارت از نزدیک مضجع منور رضوی مشخص شده و اکنون مردم با رعایت دستوالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا، مضجع شریف امام رضا(ع) را زیارت می‌کنند.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی تاکید کرد: ۱۳ مسیر تعیین شده جزو نزدیک‌ترین مسیرها همجوار با ضریح منور رضوی است که زائران حضرت رضا(ع) از این مسیرها تا چند قدمی ضریح برای زیارت حضور پیدا می‌کنند و شیشه‌های حائل بین مردم و ضریح تا برطرف شدن محدودیت های کرونایی، موقتی است.

وی تاکید کرد: مجوز بازگشایی روضه منوره هنوز به آستان قدس رضوی ابلاغ نشده اما طبق بررسی‌های صورت گرفته بسیاری از زائران عزیز با اجرایی شدن طرح جدید مسیرهای ترددی منتهی به روضه منوره ابراز رضایت بیشتری کرده اند و ما نیز برای بازگشایی کامل روضه منوره و تبرک جستن مردم عزیز به ضریح مطهر رضوی لحظه شماری می‌کنیم و آمادگی‌های لازم تمهید شده است.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی بیان کرد: خوشبختانه طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته شرایطی در این ۱۳ مسیر ایجاد شده است که زیارت با رعایت آداب انجام می‌شود و علاوه بر آن به صورت روزانه دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت و جریان هوا طبق دستور و نظارت کارشناسان بهداشت شش تا ده مرتبه تعویض می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در انتهای مسیر زیارت، فضای مناسبی برای اقامه نماز زیارت پیش بینی شده است و مسیر زیارتی از مسیرهای عبادی جدا شده و برای اولین بار روضه منوره بدون مانع دیده می‌شود و امکان مشاهده سنگ مضجع شریف حضرت نیز مهیاست.

منبع: تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد