شما اینجا هستید

اقتصادی » کاهش قیمت موبایل در بازار مشهد
گروه : اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد،

رییس اتحادیه صنف خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد از کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی نرخ انواع برندهای گوشی تلفن همراه در بازار مشهد خبر داد.

افشین اکبری گفت: همزمان با کاهش قیمت ارز، نرخ انواع برندهای گوشی تلفن همراه در بازار این شهر ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

رییس اتحادیه صنف خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد افزود: طی ۲۰ روز گذشته ثبت سفارش شرکتهای وارداتی که در صف تخصیص ارز از بانک مرکزی بودند، تایید شد و ۸۰ درصد آنها موفق به واردات گوشی تلفن همراه و ترخیص آنها از گمرک شدند.

وی ادامه داد: فراوانی کالا در بازار از یک سو و کاهش نرخ ارز از سوی دیگر باعث آغاز روند کاهشی نرخ گوشی تلفن همراه و افزایش فروشندگان گوشی در بازار شده است.

اکبری گفت: زمانی که قیمت گوشی تلفن همراه در بازار روند کاهشی به خود می‌گیرد، تعداد فروشنده این کالا افزایش یافته و خریدار کمتر می‌شود زیرا منتظر کاهش بیشتر قیمت گوشی هستند.

رییس اتحادیه صنف خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی مشهد افزود: هرچند قانون، خرید و فروش گوشی تلفن همراه مستعمل را منع نکرده است، اما عمر مفید گوشی حداکثر ۲ سال است و از آنجا که گوشی متناسب با فناوری روز تغییر می‌کند، خدمات جدید به گوشی‌های قدیمی دیگر تعلق نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: لوازم جانبی نیز به تناسب گوشی گران نشده بود، ضمن اینکه پاسخ بازار به لوازم جانبی خیلی دیرتر است.

منبع: ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد