شما اینجا هستید

اجتماعی » ضوابط فعالیت و بازگشایی استخرها در خراسان رضوی اعلام شد
گروه : اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رئیس هیات شنای خراسان رضوی در مورد ضوابط و شرایط بازگشایی استخرها در خراسان رضوی توضیحاتی داد.

مجید مشتاق‌عشق اظهار داشت: فقط استخرهایی که مجوز بهره‌برداری از اداره ورزش و جوانان شهرستان را دارند، شامل قانون بازگشایی می‌شوند و بازرسی از مجموعه‌های آبی در زمینه ‌رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان‌ها است.

وی با بیان اینکه تنها قسمت استخر در مجموعه‌های آبی در حال حاضر اجازه فعالیت دارد، افزود: در شیوه نامه بازگشایی قید شده که استخرها با رعایت تمامی موارد پروتکل بهداشتی از بدو ورود مراجعه کنندگان، تنها از ۵۰ درصد ظرفیت خود استفاده نمایند.

مشتاق‌عشق اظهار داشت: پروتکل بهداشتی برای مجموعه‌های آبی شامل سنجیدن میزان تب و اکسیژن مراجعه کنندگان و همچنین ضدعفونی رختکن و اطراف استخر بین سانس‌ها است که تمامی مراکز موظف به رعایت این نکات هستند.

وی درباره فعالیت قهرمانی ورزشکاران در دوره کرونا گفت: پیش از صدور مجوز بازگشایی عمومی، با مکاتباتی که از سوی هیات شنای خراسان رضوی با نهادهای مربوطه صورت گرفت، استخری را به ورزشکاران حرفه‌ای استان اختصاص دادیم تا به فعالیت بپردازند و پیش‌ از آغاز هر جلسه از تمامی آنها تست PCR می‌گرفتیم.

رئیس هیات شنای خراسان رضوی با بیان اینکه مسابقات لیگ برتر شنا از ۲۰ اسفندماه آغاز خواهد شد، گفت: تیم شهید هاشمی نژاد همانند سال گذشته نماینده استان در این مسابقات خواهد بود و امیدواریم همانند هر ۱۷ دوره گذشته مسابقات، جزو سه تیم برتر باشیم.

مشتاق‌عشق درباره حمایت های صورت گرفته از نماینده استان در لیگ برتر اظهار داشت: طی سالهای اخیر حمایت خوبی از سوی مدیریت شهری و اداره کل ورزش و جوانان استان از تیم ما صورت گرفته اما خراسان رضوی به عنوان پایگاه تیم ملی شنا از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است و شهرستان‌هایی مانند سبزوار و نیشابور در صورت برخورداری از امکانات بیشتر، توانایی تیم‌داری در لیگ برتر کشور را دارا هستند.

منبع: تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد