شما اینجا هستید

اجتماعی » برخورد با گران فروشی و عدم رعایت بهداشت در نانوایی ها

مدیر بازرسی و نظارت اصناف، در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ما، در خصوص عملکرد نانوایی هادر شرایط و محدودیت های کرونایی و همچنین قیمت مصوب نان اذعان نمود: با همه گیری و شیوع ویروس کرونا نانوایی ها جز صنوفی هستند که از ابتدا فعال بودند و بحث نظارت آن ها به طور جدی مطرح شده است، به این صورت که در تمامی نانوایی ها رعایت فاصله گذاری اجتماعی در صف ها ، مایع ضدعفونی کننده ،و استفاده اجباری از کارتخوان به شدت کنترل می شود.

ایشان در ادامه افزودند: در شرایطی که مشهد در شرایط قرمز و نارنجی از نظر شیوع کرونا بود حدود ۱۵ اکیپ تشکیل شد و به صورت صبح و بعدازظهر نظارت را در تمامی مناطق پنج گانه مشهد انجام می دادند ، در حال حاضر که مشهد موقتا از این شرایط عبور کرده است ۱۰ اکیپ که شامل (اداره نظارت بر اماکن عمومی،کارشناسان اداره بهداشت،اصناف ) هستند بحث نظارت را انجام میدهند.

وی همچنین افزودند: چنانچه در نانوایی ها به هر دلیلی پروتکل های بهداشتی رعایت نشود برخورد شدیدی با آن  واحد صنفی خواهد شد ، به این صورت که واحد صنفی پلمپ ، و گزارشی نیز به تعزیرات ارائه می شود.

ایشان  همچنین در خصوص قیمت  متفاوت نان در نانوایی های افزودند: هر نانوایی به دو صورت یارانه ای و نیمه یارانه ای به مردم خدمات ارائه میکند و این واحد های صنفی دارای نرخنامه مصوب هستند که باید در محل دید عموم نصب گردد چنانچه واحد صنفی بالاتر از نرخ مصوب نان بفروشد تخلف گران فروشی محسوب می شود و با آن واحد برخورد خواهد شد.

ایشان ادامه دادند: اولویت پخت در نانوایی ها باید پخت نان ساده باشد و اضافه کردن تمام افزودنی های مجاز باید به درخواست مشتری انجام شود و نرخ متعارف دریافت گردد.

امیر دلداری در انتها خاطر نشان کردند: شهروندان محترم می توانند شکایات و انتقادات خودرا از طریق شماره تماس های زیر ثبت نمایند تا در اولین فرصت به آن ها رسیدگی شود:

شماره تماس های ۱۲۴ و ۳۱۷۳۰

و همچنین سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۳۴۱۲۴

خبرنگار: نفیسه صمیمی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد