شما اینجا هستید

فرهنگی » آماده استفاده از مدارس به عنوان فرهنگسرا هستیم
گروه : فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد رضا کلائی، عصر دیروز در مراسم امضا تفاهم نامه ۸۰ میلیارد ریالی تامین تبلت و مشارکت در هوشمند سازی مدارس محلات کم برخوردار شهر میان شهرداری و آموزش و پرورش استان که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، فرماندار مشهد، مدیرکل آموزش و پرورش استان، جمعی از اعضای شورای شهر معاونان شهردار و مدیران شهری برگزار شد، افزود: خوشبختانه همکاری خوبی میان شهرداری مشهد و آموزش و پرورش استان وجود دارد و تفاهم نامه های امضاء شده عملیاتی شده است.


وی اضافه کرد: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا فعالیت ها در حوزه های فرهنگی و آموزشی به ویژه فرهنگ شهروندی کمرنگ شد که سعی کردیم این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و فعالیت ها را به حوزه الکترونیک ببریم.
وی با بیان اینکه حاشیه شهر مشهد با ۶۶ محله دارای حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است، اظهارکرد: این جمعیت دارای پتانسیل های خوبی است که آن طور که باید به ویژه در حوزه نرم افزاری خدمات نگرفته است.
کلائی تصریح کرد: به شخصه مدارس را فرهنگسرا می دانم و معتقدم مدارس می توانند به خصوص در مناطق کم برخوردار برای ارائه آموزش های حوزه اجتماعی و فرهنگ شهروندی مورد استفاده قرارگیرند.


شهردار مشهد ادامه داد: ما آمادگی داریم درصورت موافقت وزیر آموزش و پرورش از ظرفیت مدارس در ساعتی که فعالیت ندارند برای ارائه آموزش های اجتماعی و فرهنگ شهروندی استفاده کنیم.


وی به امضا تفاهم نامه دو جانبه با آموزش و پرورش استان جهت مشارکت در هوشمند سازی مدارس مناطق محروم مشهد اشاره کرد و افزود: براساس این تفاهم نامه و با حمایت های شورای شهر، شهرداری مشهد در هوشمند سازی مدارس مناطق کم برخوردار و توزیع بسته آموزش های شهروند هوشمند به دانش آموزان محلات کم برخوردار با پرداخت مبلغی تا سقف ۸۰ میلیارد ریال مشارکت خواهد کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد