شما اینجا هستید

سیاسی » خواص بی‌بصیرت، پرچمداران اصلی فتنه ۸۸ بودند
گروه : سیاسی

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از تسنیم، آیت الله سید احمد علم الهدی؛ نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس عصر دیروز در مراسم گرامیداشت یوم الله نهم دی ماه حرم رضوی اظهار داشت: نهم دی روز بصیرت و سالروز حماسه آفرینی مردم ولایتمدار این کشور در مقابله با فتنه است.

وی گفت: وجه مشترکی بین فتنه انحراف از خط امامت که منجر به مظلومیت و شهادت وجود اقدس حضرت فاطمه زهرا(س) شد با فتنه سال ۸۸ که حرکت حساب شده مزدوران استکبار با همراهی برخی از عناصر ناآگاه داخلی بر ضد ولایت بود، وجود دارد.

امام جمعه مشهد این وجه مشترک را بی‌بصیرتی خواص دانست و افزود: خواص بی بصیرت در دوران حکومت امیرالمومنین علی(ع) موجب شدند حق رهبری ایشان غصب و مسیر و راه رهبری منحرف شود و تنها کسی که در مقابل این انحراف ایستادگی کرد و به شهادت رسید حضرت فاطمه زهرا(س) بود.

وی تصریح کرد: در فتنه ۸۸ مسئله طرح تقلب در انتخابات ایران از سوی انگلیس و آمریکا مطرح و موجب تحریک جریان شکست خورده در انتخابات شد؛ این طرح در حقیقت تحت عنوان حمایت از جریان شکست خورده انتخابات مطرح شد و خواص بی بصیرت باعث توسعه آن شدند.

آیت‌الله علم‌الهدی، با بیان اینکه اگر در این فتنه، بصیرت مقام معظم رهبری، رشد سیاسی و پایمردی مردم نبود انقلاب و نظام ما دچار ارتجاع و فروپاشی می‌شد، گفت: رشد سیاسی و پایمردی مردم آگاه و با بصیرت موجب شد که این فتنه به جایی نرسد و شکست بخورد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی اظهار کرد: در جریان رحلت حضرت رسول‌الله(ص) فتنه‌ای به وجود آمد که اگر خواص بصیرت داشتند و عمق این فتنه را درک می‌کردند این فتنه در آن روز نیز به نتیجه نمی‌رسید؛ اما متاسفانه خواص بی‌بصیرت عمق این انحراف را درک نکرده و در مقابل این فتنه سکوت کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی، در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: اصل فتنه ۸۸ به وسیله انگلیسی‌ها و پشتیبانی آمریکایی‌ها به راه افتاد؛ در آن سال انتخاباتی به وجود آمد که ۸۵ درصد مردم در آن شرکت کردند و در هیچ کشوری در دنیا سابقه نداشت.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام و ایادی استکبار وقتی متوجه ادعای جریان شکست خورده در انتخابات شدند فرصت را غنیمت شمرده و تحت عنوان تقلب در انتخابات، موجب شدند برخی از مردم ناآگاه، اراذل و اوباش و جریان‌های ضد دین شورش کنند تا انتخابات و نظام را به هم بریزند.

امام جمعه مشهد اضافه کرد: توطئه‌گران خارجی در این فتنه به دنبال فروپاشی ولایت بود و از آنجایی که برخی نیز با رئیس جمهور وقت مشکل داشتند در این جریان سکوت کردند و جریان انحرافی ضد ولایی را حمایت کردند؛ تنها کسی که در مقابل این فتنه توانست مقاومت کند و فتنه را نقش بر آب کند مردم با بصیرت و آگاه بودند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه اثر حماسه و مقاومت مردم در مقابل این فتنه کمتر از مقاومت مردم در ۸ سال دفاع مقدس نبود، گفت: اگر مقاومت و پایداری ملت نبود نظام و امت از بین می‌رفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد