رفتن به بالا
  • شنبه - ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
  • کد خبر : ۵۲۷۸۳
  • چاپ خبر : ساعت کاری ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تغییر نمی‌کند
عضو شورای شهر مشهد

ساعت کاری ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تغییر نمی‌کند

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از تسنیم، برخی تصمیمات و سیاست گذاری‌های مقابله با کرونا در مشهد بنظر نمی‌رسد بتواند مانعی در نفوذ این بیماری باشد.

 محدودیت‌های شدید کرونایی از امروز با هدف مقابله با شیوع ویروس منحوس کرونا آغاز شده است و البته در این میان برخی تصمیمات آونگی وجود دارد که شائبه برانگیز است.

برای مثال فعلا قرار نیست ساعت کاری ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد تغییر کند و البته دلیل متقنی نیز برای این تصمیم ارائه نشده است.

سوال این است که چرا تصمیم‌گیری برای تعطیلی حمل و نقل عمومی با تاخیر صورت خواهد گرفت این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد حمل و نقل عمومی نقش بارزی در گسترش چرخه و زنجیره کرونا دارد.

شاید اگر تعطیلی و یا محدودسازی حمل و نقل عمومی نیز صورت بگیرد مکمل مناسبی برای سایر اقدامات باشد و بتوان با زنجیره گسترده انتقال و شیوع ویروس کرونا در مشهد مقابله بهتری صورت داد.

باید منتظر ماند و دید ستاد مقابله با کرونا در سطح استانی و مشهدمقدس چه تصمیمی در این زمینه خواهند گرفت.

سیدمسعود ریاضی؛ عضو شورای شهر مشهد با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده برای محدودیت‌های ترافیکی و ساعات سرویس‌دهی ناوگان حمل‌ونقل عمومی پرداخت و اظهارکرد: براساس اطلاعیه‌های قبلی، پلیس راهور با تردد خودروهای شخصی غیرمجاز از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح برخورد می‌کند.

وی افزود: براساس تصمیم اتخاذ شده در جلسه امروز، ساعت کاری و سرویس‌دهی ناوگان حمل‌ونقل عمومی مشهد، اعم از قطارشهری و اتوبوسرانی تغییری نخواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: از امروز ورود خودروهای پلاک غیربومی در تمامی مبادی ورودی، به جز طرقبه و شاندیز ممنوع بوده و جریمه یک میلیون تومانی برای قانون‌شکنان اعمال خواهد شد.

حال باید دید این قبیل سیاست گذاری‌های آونگی می‌تواند مرهمی بر زخم کرونا در مشهد باشد یا خیر؟

اخبار مرتبط