رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
  • کد خبر : ۵۲۷۶۳
  • چاپ خبر : تذکر به ۱۲ مدیر اجرایی در راستای بخشنامه ترک وظایف مدیران
تلاش مضاعف در جهت تحقق تحول قضایی

تذکر به ۱۲ مدیر اجرایی در راستای بخشنامه ترک وظایف مدیران

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی غلامعلی صادقی در جمع مسئولان قضایی بر لزوم تلاش مضاعف در جهت تحقق تحول قضایی تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی که در جلسه شورای معاونان دادگستری در مجتمع قضایی ولایت مشهد سخن می گفت با اشاره به محدودیت های به وجود آمده ناشی از گسترش بیماری کرونا افزود: این محدودیت ها نباید خللی در ارائه خدمات به شهروندان گرانقدر به وجود آورد اما باید از تمامی امکانات و ظرفیت ها با هدف حفظ سلامت مراجعان محترم و همکاران قضایی و اداری نیز بهره برد تا ضمن ارائه خدمات مطلوب قضایی و حقوقی به ارباب رجوع، پروتکلهای بهداشتی نیز رعایت شود.

غلامعلی صادقی با تشریح اقدامات مجموعه قضایی استان گفت: تمامی اقدامات باید مبتنی بر سیاستهای ابلاغی تحول خواهانه ای که از ناحیه رئیس معزز و ستاد قوه قضائیه تنظیم شده مورد عمل قرار گیرد چراکه در همین مدت اخیر شاهد آثار مثبت اجرای این گونه سیاستها در بخشهای مختلف بوده ایم.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به برخی از این اقدامات گفت: توجه به اصول پیشگیرانه، ترویج فرهنگ صلح و سازش، کاهش جمعیت کیفری، برخورد قاطع با جرایم خاص و خشن، اعمال نظارت مستمر و مؤثر بر کلیه عملکردها، تسریع در رسیدگی به پروند های قضایی؛ از نکات مورد توجه ستاد دادگستری استان بوده و رعایت این نکات مورد تأکید قرار گرفته است.

غلامعلی صادقی با اشاره به تلاش در زمینه ایجاد زیرساخت های دادرسی الکترونیک گفت: مدیران باید نظارت مجدانه ای در خصوص عملیاتی شدن تأکیدات در این زمینه اعمال کنند چراکه  برگزاری دادگاه های الکترونیک به سمت اجباری شدن پیش خواهد رفت.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تأکید کرد: در زمینه بخشنامه های صادره از ناحیه ریاست معزز قوه قضائیه از جمله بخشنامه ترک وظایف مدیران، بخشنامه غربالگری زندانیان، بخشنامه امنیت قضایی، دستورالعمل تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه، دادرسی الکترونیک نیز اقدامات خوبی به انجام رسیده به نحویکه تاکنون در راستای نظارت بر حُسن اجرای قانون و برخورد با ترک فعل وظایف مدیران ۱۲ تذکر صادر شده و ۳ نفر از مدیران نیز تشویق شده اند.

 

اخبار مرتبط