رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
  • کد خبر : ۵۰۹۵۱
  • چاپ خبر : اعلام جزئیات برگزاری نمازجمعه، نماز عید سعید فطر و روز قدس
اطلاعیه شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه

اعلام جزئیات برگزاری نمازجمعه، نماز عید سعید فطر و روز قدس

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اطلاعیه شماره ۱۳ شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه درخصوص ترتیب برگزاری نمازجمعه، نماز عید سعید فطر و روز جهانی قدس صادر شد.

باسمه‌تعالی

«مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی.
با اهدای سلام، ارادت و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، برگزاری افتخارآمیز و عزت‌آفرین مراسم پربرکت شب‌های قدر، با توصیه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و اجرای دقیق تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا توسط مؤمنان، تنفسی معنوی و حیات بخش برای جامعه متأثر از شرایط دشوار ماه‌های گذشته رقم زد و امید می‌رود در عبور از بحران، موجب گشایش ابواب رحمت الهی برای ملت و کشور شود.

درخصوص ترتیب برگزاری نماز جمعه این هفته، نماز عید سعید فطر و روز جهانی قدس به استحضار می‌رسانیم:

۱- مانند ۲ هفته گذشته، نمازجمعه مورخ ۹۹/۰۳/۰۲ در ۱۸۰ پایگاه، مستقر در ۱۳۲ شهرستان که از وضعیت سفید برخوردار هستند، اقامه خواهد شد و افزایش یا کاهش این فهرست، تابع مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

۲- با عنایت به تصمیم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، راهپیمایی روز جهانی قدس امسال برگزار نخواهد شد و سخنرانی مهم ولی امر مسلمین جهان، راهبرد‌های پیش رو برای تجلی خشم و نفرت انسان‌های آزاده عالم تا زمان نابودی غده سرطانی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف را تبیین و تعیین خواهد کرد.

در عین حال در مناطقی که نمازجمعه برگزار می‌شود، ابراز انزجار و فریاد دشمن شکن مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکای نمازگزاران غیور، بدون خروج از مصلی‌ها و با حذف برنامه راهپیمایی، به شکل طبیعی و به نمایندگی از سایر هم‌وطنان انقلابی که فعلاً امکان اقامه نماز جمعه ندارند، صورت خواهد پذیرفت.

۳- نماز عید سعید فطر امسال، با مراعات کامل ضوابط بهداشتی تدوین شده، صرفاً در مساجد سراسر کشور، به استثنای استان‌های شدیداً درگیر و سایر مصادیقی که ستاد ملی مقابله با کرونا، یا کمیته‌های استانی، متشکل از نمایندگان، ولی فقیه، استانداران و دانشگاه‌های علوم پزشکی تعیین خواهد نمود، برگزار خواهد شد. بر این اساس:

نماز عید فطر در مصلی‌های مناطق قرمز و زرد اقامه نخواهد شد.

اقامه نماز عید فطر در مصلی‌های مناطق سفید که مجاز به برگزاری نمازجمعه هستند، هم‌زمان با مساجد و منوط به اینکه منجر به اجتماعات بزرگ نشود، بلامانع است.»

اخبار مرتبط