رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
  • کد خبر : ۵۰۲۶۳
  • چاپ خبر : واقعیت های کرونا شفاف تر منعکس شود
رئیس شورای شهر مشهد

واقعیت های کرونا شفاف تر منعکس شود

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: واقعیتهای بیماری کرونا باید شفاف‌تر توسط رسانه‌ها و صدا و سیما منعکس شود تا بخشی از مردم که این موضوع را جدی نگرفته‌اند خطر را احساس کنند.

محمد رضا حیدری روز چهارشنبه در مصاحبه ای تلویزیونی افزود: اکثریت مردم خطرات و پیامهای ویروس کرونا را دریافت و لحاظ می کنند اما تعدادی هنوز خطر را احساس نکرده‌اند و همچنان تردد می‌کنند.

وی اضافه کرد: مدیریت شهر مشهد و مدیریت استان خراسان رضوی در تصمیم‌گیری‌ها و تعطیلی‌ها در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا، مصالح عمومی را مد نظر قرار می‌دهند به عنوان نمونه با تعطیلی مترو و اتوبوسرانی عده‌ای دچار مشکل شده‌اند اما در خصوص مترو اطلاعاتی دریافت کردیم که بیماران کرونایی دیالیزی برای انجام دیالیز با مترو به مرکزی در بلوار وکیل آباد مشهد رفت و آمد داشتند که این خطر بزرگی برای شهروندان بود.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: از باب مصلحت عمومی و سلامت مردم تصمیم به توقف فعالیت مترو و اتوبوسرانی در مشهد گرفتیم که با مقاومت‌هایی نیز از سوی تهران مواجه شدیم اما با ایستادگی و حمایت مدیریت استان این تصمیم عملیاتی شد.

حیدری افزود: در ستاد پیشگیری از کرونا در استان خراسان رضوی همه دستگاه‌ها در کنار هم بودند که در این شرایط هستیم و اگر نه شرایط خیلی بحرانی تر می بود و مردم نیز پای کار هستند.

کنترل جدی‌تر در مبادی ورودی
رییس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه با تاکید بر کنترل‌های جدی‌تر در ورودی های مشهد و استان و جلوگیری از ورود خودروهای سایر استانها افزود: ورود خودروهای سبک به استان تا امروز ۷۸ درصد کاهش داشته‌ است.

حیدری افزود: از اولتا چهارم فرودین ماه، ۷۴ درصد پلاک‌های ورودی به مشهد پلاک این شهر هستند، ۳ هزار خودرو از نیشابور که دارای شرایط قرمز است وارد مشهد شده‌ است و ۱۶ درصد خودروها با پلاک سایر استان‌ها وارد مشهد شده‌اند.

وی با بیان این که طی این مدت ۵۵ هزار خودرو از سایر استانها وارد مشهد شده‌اند ادامه داد: در شرایطی که حرم رضوی پذیرای افراد نیست، هتل‌ها، بازار و ییلاقات تعطیل است این افراد احتمالا به خانه مسافرها یا دیدار اقوام خود رفته اند .

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: باید کنترل‌ها در مبادی ورودی جدی‌تر شود و نگذاریم خودروهای سایر استان‌ها وارد خراسان رضوی شوند.
حیدری افزود: در بخش ریلی ۸۵ درصد و در بخش هوایی هم ۸۸ درصد کاهش مسافر داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: نگرانی ما از برگشت مسافران مشهدی از سایر نقاط است که حتما باید قرنطینه و کنترل صورت گیرد همچنین موج دوم سفر نیز نگران کننده است و به رغم همه تلاشها باید با برخورد جدی‌تر این نگرانیها برطرف شود.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اقتصاد این شهر وابسته به حوزه گردشگری است و باید هر چه زودتر این حلقه بسته شکسته شود تا جامعه به حالت اول برگردد، باید برای دو هفته کنترل‌ها جدی شود تا به نقطه نزولی برسیم و به حالت عادی بازگردیم.

 

اخبار مرتبط