رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  • کد خبر : ۴۹۹۷۵
  • چاپ خبر : گوشت تنظیم بازار در خراسان رضوی توزیع شد
مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی

گوشت تنظیم بازار در خراسان رضوی توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا کنون هزار و ۷۶۳ تن گوشت مرغ و قرمز به منظور تنظیم بازار استان توزیع شده است.

سعادت علی‌نیا افزود: این میزان گوشت توزیع شده شامل گوشت مرغ و قرمز منجمد و گوشت گرم گوسفندی می‌شود که در دو بخش دولتی و خصوصی در بازار عرضه شده است.

وی اضافه کرد: هزار و ۱۶۳ تن از این میزان توسط بخش دولتی و بقیه که حدود ۶۰۰ تن است توسط بخش خصوصی توزیع شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در این چهار چوب بخش دولتی ۵۷۵ تن مرغ منجمد، ۵۱۴ تن گوشت منجمد گوساله و  حدود ۷۴ تن گوشت گرم گوسفندی توزیع کرده است.

علی‌نیا افزود: این میزان توزیع گوشت مرغ و قرمز تنظیم بازار در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۰ درصد کاهش داشته است که علت آن هم متعادل‌تر بودن بازار این محصولات در استان طی امسال است.

وی اضافه کرد: هدف از توزیع گوشت تنظیم بازار، ایجاد تعادل در قیمت محصول و تامین نیاز مردم است که خوشبختانه با توجه به تعادل نسبی بازار، ضرورت و نیاز به توزیع گوشت تنظیم بازار امسال بسیار کمتر از پارسال بوده است.

حدود ۱۰ درصد جمعیت دامی کشور به ظرفیت ۱۵ میلیون راس در خراسان رضوی وجود دارد و این استان سالانه ۷۶ هزار تن گوشت قرمز، ۱۵۳ هزار تن گوشت سفید و ۱۴۰ هزار تن تخم‌مرغ تولید می‌ کند.

اخبار مرتبط