رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  • کد خبر : ۴۹۷۲۹
  • چاپ خبر : واکنش اعضای شورای شهر به کاندیدا شدن شهردار مشهد در انتخابات فدراسیون فوتبال
سودای فوتبالی شهردار مشهد

واکنش اعضای شورای شهر به کاندیدا شدن شهردار مشهد در انتخابات فدراسیون فوتبال

به گزارش اختصاصی خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد، در آخرین ساعات ثبت‌نام نامزدهای تصدی ریاست فدراسیون فوتبال، تصاویری از حضور محمدرضا کلائی شهردار مشهد در ساختمان فدراسیون فوتبال برای نامزدی ریاست فدراسیون منتشر شد.

اعلام کاندیداتوری شهردار مشهد در انتخابات ریاست فدراسیون همانند زمانی که برای نخستین بار نام او به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی جایگزینی تقی‌زاده خامسی؛ شهردار قبلی این شهر مطرح شد موجب تعجب همگان شد.

این پرسش در ذهن تمام شنوندگان این خبر ایجاد شده که کلایی با چه استدلالی خود را واجد شرایط لازم برای ساماندهی فدراسیونی می‌داند که بسیاری که عمرشان را در فوتبال و مدیریت فوتبال ایران بوده‌اند.با این حال بدون قضاوت در این مورد به سراغ اعضای شورای شهر می رویم تا نظرات آن ها را این باره جویا شویم.

مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص اقدام شهردار مشهد گفت: آقای کلائی باید در این باره با شورا مشورت می کرد زیرا شورا ایشان را منتخب کرده است و نیت این بوده که ایشان تا پایان دوره در سمت خود باقی بمانند.

رمضانعلی فیضی، رئیس کمیسیون مناطق کم برخوردار شورای شهر مشهد نیز در این باره گفت: همه ما در زندگی خود میثاق هایی داریم و وقتی با مردم پیمان میبندیم باید به آن پایبند باشیم.

وی افزود: به خود بنده پیشنهادهایی در زمینه کاندیداتوری مجلس شد ولی من مخالفت کردم زیرا ما تعهد دادیم و لباس خدمت به مردم مشهد را تا ۴ سال با افتخار به تن داریم. همه مسئولین مشمول این وضعیت می شوند و جناب شهردار هم می بایست خدمت گزاری به این مردم شریف را اولویت قرار می داد.

ایشان در ادامه گفت: آقای کلائی همیشه اعلام می کردند که سرشان شلوغ است و اکنون در پایان سال با وجود مسائل مالی و مشکلات عدیده موجود در شهرداری مشهد که به یک فراغت زیادی نیاز دارد چگونه وارد یک کارزار انتخاباتی می شوند که باید خیلی برای آن وقت بگذارند، به همین دلیل ما نگران مغفول ماندن امور شهر هستیم.

ایشان در پاسخ به این سوال خبرنگار که اگر شهردار به هر دلیلی در انتخابات فدراسیون فوتبال تایید صلاحیت نشود آیا شورا با ابقای ایشان در سمت شهردار مشهد موافقت می کنند گفت: چون شورا مبتنی بر کار جمعی و نظام شورایی می باشد این شورا به موقع عمل خواهد کرد.

حمیدرضا موحدی زاده، نائب رئییس شورای شهر مشهد در جواب این سوال که آیا در این زمینه از جناب کلائی بازخواستی از سمت اعضای شورا می شود یا خیر گفت: بنده هنوز جناب کلائی را ملاقات نکردم که استدلال و منطق ایشان را بشنوم بنابراین نظر قطعی نمی دهم.

ما با ایشان جلسه ای خواهیم داشت تا توضیحاتشان را بشنویم البته بهتر بود ایشان نظر مشورتی شورا را می گرفت. وی در ادامه گفت: حق شخصی آقای کلائی است که در هر سمتی که تمایل دارد کاندید شود ولی با فرض رای اوردن ایشان در فدراسیون فوتبال با توجه به سنگین بودن کار در این زمینه و از یک سو فعالیت های گسترده در شهرداری مشهد این دو  باهم سازگار نیست. وی در پایان گفت: با تمام این موارد تا زمان شنیدن توضیحات جناب کلائی نمی توان در این مورد تصمیمی گرفت.

مسعود ریاضی، رئیس کمیسیون عمران توس شورای شهر مشهد در جواب به این سوال که آیا ایشان از تصمیم شهردار مشهد ناراحت هستند یا خیر گفت: من از این تصمیم شگفت زده ام زیرا من ایشان را آدم باهوشی می دانم و اینکه بدون منطق تصمیمی گرفته باشد برای من شگفت انگیز است ولی نمیتوان قضاوت کرد باید توضیحات ایشان را بشنویم که من عمیقا آرزو دارم ایشان دلایل منطقی داشته باشند و در نهایت شورا باید تصمیم مناسب را بگیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا با این کار، جناب کلائی قصد داشتند پیغامی را به شورا برسانند افزود: خیر من فکر نمی کنم این مسئله وجود داشته باشد زیرا انقدر رابطه شورا و شهرداری نزدیک است که برای رساندن پیام نیاز به این کار نباشد.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر نیز در این باره گفت: ابتدا از تلاش ها و خدمات فداکارانه جناب کلائی در مشهد تشکر می کنم. شرایط مدیریت شهری اکنون به گونه ایست که با همت همکاران در شورای شهر برنامه عملیاتی مدیریت شهری تا سال ۱۴۰۰ مشخص است و نگرانی در این زمینه نیست و این قطار خدمت به مردم به مسیر خود ادامه می دهد و متکی به شخص نیست.

وی افزود: خدمت به مردم نجیب و حق شناس مشهد و زائران امام رضا (ع) بر خیلی از موقعیت های سازمانی ترجیح دارد و افتخاریست که نصیب هرکسی نمی شود. تصمیم جناب شهردار تصمیم فردی خود ایشان بوده است و هیچگونه مشورتی با اعضای شورا صورت نگرفته است.

وی در پایان گفت: تصمیم شورا بعد از شنیدن صحبت ها و نظرات ایشان اتخاذ خواهد شد.

بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در واکنش به تصمیم شهردار مشهد جهت کاندید شدن در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: جز یک نفر از اعضای شورا که مورد مشورت قرار گرفته بود بقیه اعضا از این تصمیم بی خبر بودند و در فضای رسانه ای از این موضوع مطلع شدند که تلقی ما این بود که این یک شوخی رسانه ای است تا اینکه با دیدن فیلم متوجه شدیم که به صورت جدی این قضیه صورت گرفته است.

وی افزود: اولین وظیفه شورا انتخاب شهردار به مدت ۴ سال است و اگر اتفاقی نیفتد شهردار با شورا شروع به کار می کند و در پایان ۴ سال این فعالیت به اتمام می رسد. با اینکه حق طبیعی ایشان بوده است که این تصمیم را بگیرد که در انتخابات فدراسیون شرکت کند ولی اینکه بدون گفتگو و مشورت این کار را انجام داده اند به شانیت شورای شهر و رای مردم بی اعتنایی و بی احترامی می شود که باعث دلگیری اعضای شورای شهر شده است.

گندمی در ادامه افزود: یکی از نقدهایی که در مورد آقای کلائی مطرح بود عدم تحمل ایشان در پست های مدیریتی کم است  و اکنون این فضا نشان می دهد حرف منتقدین درست بوده و ایشان بیش از بازه زمانی یک سال تحمل پست مدیریتی را نداشته است و این یک آسیب جدی است. همیشه در شورا نقدهایی وجود داشته است. خود بنده به شدت منتقد حوزه فرهنگی هستم ولی همانطور که قبلا اشاره کردم در خیلی از بخش ها کارنامه ای درخشان وجود دارد ولی این کارنامه نتیجه تلاش یک نفر نیست و محصول یک تیم در حوزه مدیریت شهری است.

وی در پایان پاسخ به این سوال که آیا این کار شهردار مشهد باعث واکنش اصلاح طلبان به این قضیه شده است یا خیر می گوید: تاکنون از ناحیه جریان اصلاح طلبان بیانیه ای صادر نشده ولی از زمان انتشار این خبر بنده پیام های بسیاری از طرف بزرگان، جوانان و اعضای حزبی مختلف داشته ام که به این موضوع منتقد بوده اند.

حال باید دید سرنوشت شهرداری مشهد با توجه به مشخص شدن اعضای شورای شهر چه خواهد شد…

 

اخبار مرتبط