رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  • کد خبر : ۴۹۵۴۳
  • چاپ خبر : سه سینمای مشهد میزبان جشنواره فجر
براساس فهرست اعلام شده ستاد خبری سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر

سه سینمای مشهد میزبان جشنواره فجر

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، روز گذشته ستاد خبری سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر با اعلام میزبانی ۵۴ سالن سینما در مراکز استان‌ها از جشنواره فیلم فجر، فهرست سینما‌های نمایش‌دهنده فیلم‌های بخش استانی این دوره از جشنواره را اعلام کرد.

 براساس فهرست اعلام‌شده، آفریقا، اطلس و هویزه سه سینمایی هستند که در مشهد از هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر مشهد میزبانی می‌کنند.
نام این سه سینما درحالی اعلام شد که سال گذشته پنج سینمای مشهد، فیلم‌های جشنواره را به نمایش گذاشتند و انتظار می‌رفت این تعداد، امسال کاهش نیابد.
محمدرضا محمدی، معاون هنری‌سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی و دبیر هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر در این باره گفت: اداره‌کل ارشاد استان، نام هفت سینما را به ترتیب اولویت به تهران پیشنهاد داده است و فعلا ستاد جشنواره در تهران نام سه سینمای اولویت‌دار را برای میزبانی جشنواره در مشهد، خبری کرده است.
دبیر هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر مشهد دلیل اولویت دادن به سینمای آفریقا، هویزه و اطلس را این‌گونه شرح داد: ما برای انتخاب سینمای مناسب باید به ظرفیت‌ها نگاه کنیم.

پردیس‌های سینمایی ما سالن‌هایشان نهایتا ۱۸۰ تا ۲۰۰ صندلی دارد که این میزان نمی‌تواند پاسخ‌گوی مخاطبان جشنواره فیلم فجر باشد، از این‌رو باتوجه‌به تعداد صندلی‌های فراوان سالن سینماآفریقا (حدود ۸۰۰ صندلی) و سالن اصلی پردیس سینمایی هویزه (حدود ۴۰۰ صندلی)، ما این دو سینما را در اولویت گذاشتیم و سینمای اطلس را نیز به‌عنوان نماینده بخش خصوصی به تهران معرفی کردیم.

معاون هنری‌ سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین گفت: اداره ارشاد اکنون درحال پیگیری و رایزنی‌های لازم به‌منظور تهیه فیلم‌های جشنواره برای سه سینمای دیگر مشهد است.
او با ابراز امیدواری برای حل این مشکل، از برگزاری جلسه‌ای با سینماداران مشهد در روز‌های گذشته خبر داد.
به‌گفته محمدی، سینما‌ها پذیرفته‌اند که اگر ارشاد نتوانست فیلم‌های جشنواره را برای آن‌ها تهیه کند، خود این سینما‌ها برای خرید فیلم‌ها اقدام کنند. به این ترتیب سه سینمای دیگر در مشهد نیز درگیر جشنواره فجر خواهند شد.
دبیر هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر مشهد همچنین اظهار کرد: این موضوع تا پنجشنبه ۱۰ بهمن، قطعی خواهد شد و در روز‌های آغازین هفته آینده، کل جزئیات مربوط‌به جشنواره فیلم فجر در مشهد اعلام می‌شود.
لازم به ذکر است هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر از ۱۵ بهمن آغاز می‌شود و تا ۲۱ بهمن ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط