رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
  • کد خبر : ۴۷۹۶۰
  • چاپ خبر : سکونت رایگان زائران در مشهد با پویش “منزل من هم زائرسراست”
منزل من هم زائرسراست

سکونت رایگان زائران در مشهد با پویش “منزل من هم زائرسراست”

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد به نقل از قدس، مسئول کانون های فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان گفت: با راه اندازی پویش “منزل من هم زائرسراست” می خواهیم از ظرفیت منازل ساکنین مشهد در اسکان رایگان زائران رضوی استفاده کنیم.

علی رمضانی  عنوان کرد: همه ساله در ایام شهادت امام رضا(ع) جمع زیادی از محبین این امام همام از نقاط مختلف کشور و استان راهی مشهد می شوند. با توجه به حضور این جمعیت کثیر در مشهد، معمولا اماکن اقامتی خیلی زود پر شده و یا قیمت اجاره آن بسیار بالا می رود.
به همین دلیل در تلاشیم با همکاری ساکنین مشهد، مشکل اسکان زائران امام هشتم(ع) درمشهدالرضا را به نحو شایسته ای رفع نماییم.

وی افزود: در سال‌ های گذشته مساجد و حسینه ها، سالن‌ های ورزشی، سوله ها، و اماکن عمومی برای اسکان زائرین پیاده امام رضا(ع) تدارک دیده می شد، اما امسال سعی کرده ایم با راه اندازی پویش “منزل من هم زائرسراست” از ظرفیت منازل ساکنین مشهد در اسکان رایگان زائران رضوی هم استفاده کنیم.

وی ابراز داشت: به عبارتی دیگر افرادی که تمایل به خدمت‌ رسانی به زائران امام رضا(ع) را دارند اطلاعات منزل خود را در سامانه ای که به همین منظور طراحی شده، ثبت نموده و به این شکل برای اسکان زائران پیاده در منزل خود اعلام آمادگی می کنند.
وی تصریح کرد: زائران نیز می توانند با مراجعه به این سامانه مشخصات خود را ثبت کنند تا با توجه به جزئیات ثبت شده و در نظر گرفتن شرایط میزبان و مهمان، بهترین منازل موجود در سامانه برای سکونت موقت به آن ها معرفی شود.

وی ادامه داد: زائرانی که قصد ثبت نام در سامانه را دارند، باید کد ۶۶ و افرادی که می خواهند منازل خود را در اختیار زوار قرار دهند، باید کد ۵۵ را به شماره ۱۰۰۰۸۸۸۰۸۰ ارسال کنند. اطلاعات زائران با توجه به زمان رسیدن و مدت حضور در مشهد، تعداد عائله‌ و … پالایش شده و مناسب ترین منزل برای سکونت موقت آنها تعیین و معرفی می شود.

مسئول کانون های فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: به جهت تاثیرات فرهنگی، تصمیم گرفته ایم که تنها زائرانی که به صورت خانوادگی به مشهد سفر کرده اند، بتوانند در اینگونه منازل سکونت داشته باشند.
وی بیان داشت: این پویش مردمی به همت کانون فرهنگی زندگی شیرین زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی و با هماهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اجرا خواهد شد.
رمضانی خاطرنشان کرد: تیم پشتیبانی سامانه سعی خواهد کرد در مدت حضور و اقامت زوار، حداقل یک یا دو مرتبه با طرفین تماس داشته و اوضاع را رصد کرده تا از وضعیت میزبان و مهمان آگاه شوند.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم مجاورین بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) به شکرانه مجاورت با این امام همام، چند روزی امکانات خود را وقف زائران نمایند و خدماتی شایسته و مناسب به آن ها ارایه دهند.

اخبار مرتبط