رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
  • کد خبر : ۴۷۹۳۲
  • چاپ خبر : برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی مفاخر و شهدا 
سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد

برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی مفاخر و شهدا 

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، محمد محسن مصحفی، سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از برگزاری نخستین سمپوزیوم مجسمه‌ سازی مفاخر و شهدای مشهد خبرداد.
محمدمحسن مصحفی گفت: شهرداری مشهد با توجه به ماموریت‌ های خود در راستای بهبود سیما و منظر شهری و با هدف تجلیل از مقام والای شهدا و مفاخر فرهنگی، علمی شهر، در نظر دارد از ظرفیت هنرمندان مجسمه‌ سازی کشور بیش از پیش بهره ببرد.

به همین منظور با مشارکت هنرمندان مجسمه‌ ساز، نخستین سمپوزیوم مجسمه¬سازی مفاخر مشهد از تاریخ دوم تا هشتم آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

مصحفی افزود: این سمپوزیوم با هدف معرفی مفاخر و چهره‌ های شاخص مشهد، با استفاده از آرایه‌ های هنری، توسعه فعالیت‌ های هنر شهری و فراهم آوردن شرایط آفرینش اثر هنری توسط هنرمندان برگزار می‌ شود.
وی تصریح کرد: داوطلبان شرکت در سمپوزیوم باید دارای سابقه موثر، تجربه طراحی و ساخت سردیس باشند و ستاد اجرایی سمپوزیوم انتخاب هنرمندان براساس رزومه و سوابق هنری مرتبط را بر عهده دارد.
علاقه‌ مندان تا دهم آبان‌ ماه ۹۸ فرصت دارند در این سمپوزیوم ثبت‌ نام کنند و نتایج در بیستم همین ماه اعلام خواهد شد. سمپوزیوم مجسمه‌ سازی مفاخر و شهدا از دوم تا هشتم آذرماه سال‌ جاری برگزار می‌ شود.
گفتنی است متن فراخوان در وب‌سایت www.art.mashhad.ir  قابل دسترسی است، همچنین متقاضیان می‌ توانند از طریق تلفن  ‏۰۵۱۳-۸۴۱۳۹۰۰ داخلی ۱۰۶ یا مراجعه به خانه هنرمندان مشهد، واقع در انتهای خیابان شهید بهشتی، بوستان کوهسنگی، کسب اطلاع کنند.

اخبار مرتبط