رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  • کد خبر : ۴۷۸۸۵
  • چاپ خبر : برپایی ۲۳ ایستگاه در ورودی و سطح شهر مشهد برای خدمت به زائران امام رضا(ع)
معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد

برپایی ۲۳ ایستگاه در ورودی و سطح شهر مشهد برای خدمت به زائران امام رضا(ع)

نرگس شالچیان، معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد در رابطه با ثبت نام خادمیار در طرح مهمان داریم اظهار داشت: تا چند روز آینده مشهد در آستانه میزبانی از زائران علی بن موسی الرضا در دهه آخر ماه صفر قرار می گیرد، به همین خاطر شهرداری مشهد تمام تلاش خود را معطوف بر این کرده که با همکاری سازمان های دیگر بتواند این شرط میزبانی را به خوبی انجام دهد.

وی در ادامه افزود: چندین سال است که این طرح توسط شهرداری مشهد اجرا می شود در این راستا، ما با شعار مهمان داریم بیلبوردها و بنرهایی را در سطح شهر نصب کرده ایم که از طریق این بیلبوردها راه های ثبت نام برای خدمت افتخاری شهروندان حریم رضوی مشخص شده است. هر یک از افراد می توانند از طریق مراجعه به معاونت های فرهنگی مناطق ۱۳گانه، ارسال عدد ۸ به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۸۱، تماس با شماره تلفن خدمات شهری و زیارت شهرداری مشهد به شماره ی ۳۱۳۵، مراجعه به سایت mashhadisho.com و یا با مراجعه به پایگاه های راهنمای زائر، در این طرح ثبت نام کنند.

وی در خصوص تکمیل فرایند ثبت نام افزود: برای افرادی که ثبت نامشان تکمیل شده است پیامکی ارسال می شود و نوع خدمت، ایستگاه خدمت و رابطی که در ایستگاه می توانند به آن مراجعه کنند در آن مشخص شده است.

معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان این که هرساله خدمت جدیدی به این طرح اضافه می شود، گفت: خدمات ما بین ۳۲ خدمت عمومی و خصوصی تقسیم شده است. در سال جاری، با توجه به این که شهر مقدس مشهد در سازمان یونسکو عنوان شهر یادگیرنده را دریافت کرده است و شروع این هفته مصادف با شروع هفته وقف است، موارد آموزشی با عنوان وقف سواد و نذر آموزشی به طرح اضافه شده است تا شهروندانی که علاقه مند هستند بتوانند نذر خودشان را در بازه چهل و هشتم امسال تا سال آینده ادا کنند.

شالچیان در خصوص زمان برپایی ایستگاه ها و شروع طرح گفت: روز سه شنبه سی مهر ماه، ساعت ۸ الی ۱۱ صبح همایش آغاز شوق خدمت در تالار شهر برگزار می شود و از اول آبان ماه تا ۷ آبان، ۲۳ ایستگاه در ورودی ها و سطح شهر خدمات خودشان را شروع خواهند کرد. همچنین سعی ما بر این است که این ایستگاه ها بعد از شهادت امام رضا(ع) نیز فعالیتشان را ادامه دهند.

معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در پایان اظهار داشت: ثبت نام هایی که در سایت انجام می شود فقط مربوط به دهه اخر صفر و شهادت امام رضا نخواهد بود. بخشی از شهروندان در این مرحله و بخشی با توجه به علایق و سلایق خود می توانند در موارد دیگری در طول سال فعالیت خود را به عنوان خادمیار آغاز کنند.

لادن کاظمی، خبرنگار پایگاه خبری افق مشهد

اخبار مرتبط