رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
  • کد خبر : ۴۶۷۰۲
  • چاپ خبر : تیم های مراقبت بهداشتی با ورود حجاج در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مستقر شده اند
مدیر پیشگیری از بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

تیم های مراقبت بهداشتی با ورود حجاج در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مستقر شده اند

به گزارش پایگاه خبری افق مشهد، مدیر پیشگیری از بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس برنامه ریزی گروه های مراقبت بهداشتی شامل یک پزشک و ۴ کارشناس آموزش دیده برای تب سنجی و مراقبت های سندرمیک شامل مراقبت های بیماری های تنفسی و گوارشی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مستقر شده اند.

دکتر صادقی افزود: برنامه مراقبت های بهداشتی حجاج در فرودگاه شهید هاشمی نژاد تا  ۱۷ شهریور ادامه خواهد یافت.

وی گفت: برخی از بیماری های تنفسی چند روز پس از ابتلا به بیماری علائم خود را نشان می دهد، بنابراین حاجیان باید از روبوسی کردن با اقوام و نزدیکان تا چند روز خود داری کنند.

مدیر پیشگیری از بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: حاجیانی که در کشور عربستان مبتلا به تب می شوند باید حتما پزشک کاروان را در جریان شرایط جسمی خود قرار دهند تا در صورت ادامه دار بودن این اتفاق، فرد تحت مراقبت و بررسی مراکز بهداشتی و درمانی قرار گیرد.

صادقی افزود: برخی از بیماری های تنفسی، گوارشی و یا زئونوز در عربستان سعودی و بین ملیت هایی که برای سفر حج به این کشور آمدند شیوع بیشتری دارد، بنابراین برای مراقبت از ورود حاجیانی که دچار این بیماری شدند پایگاه مراقبت مرز هوایی فعال است و در صورت وجود موارد مشکوک اقدامات لازم برای درمان انجام می شود.

وی تاکید کرد: مردم در استقبال از حاجیان از ذبح دام به صورت خودسرانه و در خانه و یا محله به شدت پرهیز کنند زیرا احتمال ابتلا به برخی بیماری ها همچون تب کریمه کنگو وجود دارد که می تواند سلامت فرد یا افرادی را به مخاطره بیاندازد.

اخبار مرتبط