رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  • کد خبر : ۴۶۵۱۹
  • چاپ خبر : هیات رئیسه سال قبل با رای اعضا به فعالیت خود ادامه خواهند داد
انتخابات سالانه رئیس و اعضای هیات رئیسه

هیات رئیسه سال قبل با رای اعضا به فعالیت خود ادامه خواهند داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد به نقل از ایرنا، محمد رضا حیدری روز دوشنبه در شصت و  نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: طی  دو سال گذشته خدمات ارزشمندی به برکت انسجام درونی شورا و رویکرد جوانگرایی در مدیریت شهری شهر مشهد اتفاق افتاده و سال سوم فعالیت شورا نیز سال پرکاری خواهد بود و برای جهش جدی در مشهد در ابعاد مختلف برنامه های متعددی تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: در این مدت ۶۹ جلسه علنی برگزار شده است که نتیجه آن ۵۰۲ مصوبه بوده است که سعی شده رویکرد توسعه متوازن و عدالت محور در آنها لحاظ و عملیاتی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مصوبه مشوق های سرمایه گذاری در مناطق کم برخوردار، تسریع در تهیه و تدوین برنامه عملیاتی ۱۴۰۰ شهرداری مشهد و برش های منطقه ای این برنامه و تاسیس سازمان بازآفرینی در ۶۶ پهنه ناکارآمد شهری برای توسعه متوازن از جمله اقدامات شورا برای توسعه متوازن در شهر مشهد طی این مدت بوده است.
حیدری افزود: در حوزه حمل و نقل ریلی نیز اقدامات خوبی رقم زده شد و خط دوم قطارشهری به طور کامل بهره برداری شد و عملیات اجرایی خط چهارم که از یک منطقه کم برخوردار یعنی بلوار خواجه ربیع آغاز و به یک منطقه کم برخوردار دیگر یعنی بلوار شهید باهنر ختم می شود نیز در طی فعالیت شورای پنجم محقق شد.
وی با بیان این که منابع درآمدی مناطق کم برخوردار کفایت آن مناطق را نمی کند اضافه کرد: در راستای توسعه متوازن سعی شد با جا به جایی بودجه از مناطق برخوردار به این مناطق، توزان برقرار شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شفافیت، پاسخگویی، شهر هوشمند، ارتباط مردم با نخبگان، شهرداری الکترونیک و مبارزه با فساد، افزایش امید اجتماعی از طریق تدوین آئین نامه های نشاط شهر، مشهد شهر دوستدار کودک، مشهد شهر مناسب برای همگان، گسترش ورزش همگانی با تاکید بر حوزه زنان، حمایت از سازمان های مردم نهاد، تاسیس خانه ادبیات شهر مشهد و تصویب منشور حقوق شهرنشینی از دیگر اقدامات شورای پنجم طی این مدت است.
حیدری افزود: در حوزه عمرانی نیز شاهد اجرای طرح های خوبی بودیم و هر هفته یک پروژه آغاز و یا بهره برداری شد همچنین برای احیاء و آبادانی منطقه تاریخی توس تا کنون ۱۲۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به فرارسیدن عید غدیر ادامه داد: عید، نقطه تلاقی امامت و نبوت است و بنای خیلی از مودت ها و برادری ها به این عید سعید برمی گردد.
او اضافه کرد : در ایام عید ولایت برنامه های فرهنگی مختلفی در سطح شهر در حال اجراست و جشن های قربان تا غدیر در ۱۳ بوستان سطح شهر تدارک دیده شده و فضای بانشاطی برای شهروندان ایجاد شده است.

همچنین در شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد و در آستانه ورود به سومین سال فعالیت این نهاد، انتخابات سالانه رئیس و اعضای هیات رئیسه این شورا نیز برگزار شد.

و محمدرضا حیدری به عنوان رئیس شورای شهر، حمیدرضا موحدی زاده به عنوان نایب رئیس، شهناز رمارم و علیرضا شهریاری به عنوان منشی و محمدحسین ودیعی به عنوان خزانه دار شورای شهر مشهد با اکثریت آرا انتخاب شدند و سوگند یاد کردند.
اعضای هیات رئیسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد در دو سال گذشته نیز همین ترکیب بود و طی انتخابات امروز تغییری در آن رخ نداد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در جریان این انتخابات گفت: از اعضای شورای شهر مشهد بارها خواسته شد برای نامزدی در انتخابات هیات رئیسه اعلام آمادگی کنند اما اعضا اجماع داشتند که هیات رئیسه شورا با ترکیب فعلی ادامه فعالیت دهد.محمد رضا حیدری افزود: با تلاش و همدلی می کوشیم در مسیر توسعه مشهد بهترین شرایط را برای زائران و مجاوران رضوی رقم زده شود.
در این نشست از سهیل محمودی سراینده شعر معروف “رضا، رضا” و پوریا یلی والیبالیست قوچانی تیم ملی هم قدردانی شد.

اخبار مرتبط