رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸
  • کد خبر : ۳۰۶۸۲
  • چاپ خبر : انقلاب اسلامی با فکر و منطق به دیگر کشورها صادر شده است
همایش 'طلایه داران هدایت' در مشهد

انقلاب اسلامی با فکر و منطق به دیگر کشورها صادر شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، حجت الاسلام سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری در همایش ‘طلایه داران هدایت’ در مشهد افزود: رئیس جمهوری آمریکا به همراه همسرش شبانه وارد عراق شد و کسی از مسئولان عراق به استقبال او نرفت اما رئیس جمهوری ایران روز روشن به عراق سفر کرد و همه شخصیتهای عراقی به استقبال او رفتند.

وی با بیان اینکه اینها از ثمره صدور انقلاب است اظهار داشت: این نتیجه با ایستادگی، مقاومت و اثر گذاری فرزندان روح الله در منطقه به دست آمده و حوزه مقاومت حوزه با عزت است.
وی گفت: بحران سوریه در ظاهر خرابی های سنگینی داشت اما ارزشهای بسیاری نیز آفرید که قابل مقایسه با خسارات نیست. مقاومت سوریه، آمریکا و رژیم صهیونیستی را به شکست در مقابل جمهوری اسلامی واداشت.
نماینده ولی فقیه در سوریه، تقویت حس همدلی، اتحاد و ملیت در بین مردم این کشور را از دیگر مزایای مقاومت برشمرد و افزود: مقاومت سوریه و حضور جمهوری اسلامی در این کشور ثابت کرد ایران منادی حقیقی وحدت است.

حجت الاسلام طباطبایی اشکذری اظهار داشت: اگر در ثبت وقایع مقاومت کوتاهی کنیم شکایت نسلهای بعد همانند کربلا به وجود می آید لذا باید در مورد محور مقاومت و سوریه مطالعه کنیم و نگذاریم تبلیغ فقط مختص نکات قدیمی باشد.
وی گفت: باید مقاومت را برای مردم روایت کرد، باید از حضرت زینب (س) بیاموزیم که از عصر عاشورا شروع کردند و جنایات یزید و ارزشها را برشمردند.
وی افزود: الگوی انقلاب اسلامی که به وسیله امام خمینی (ره) انجام شد برگرفته از انقلاب جهانی رسول الله(ص) بود. انقلاب اسلامی مقدمه انقلاب جهانی امام زمان (عج) است و چون مقدمه انقلاب اسلامی و آینده آن هم جهانی است لذا باید جهانی فکر کنیم.

* مبلغان نسبت به مسائل سیاسی بی تفاوت نباشند
تولیت آستان قدس رضوی هم در این همایش گفت: مبلغان نباید نسبت به مسائل سیاسی و انقلاب بی تفاوت باشند و باید با جرات، جسارت و اعتماد به نفس از انقلاب دفاع کنند.
حجت الاسلام احمد مروی افزود: انقلاب اسلامی خدمات بسیار به اسلام و شیعه کرده است، باید این خدمات را برای مردم بازگو کرد و به مردم امید داد.

وی اظهار داشت: تبلیغ دینی باید عمیق انجام شود اگر مردم در کسب اطلاعات دینی عمیق نباشند وقایع صدر اسلام تکرار می شود. مسئولیت تبلیغ دین سخت است و مبلغان باید در بیان حقیقت شجاع و نترس باشند.
وی گفت: در نقل مطالب و روایات باید دقت کرد، نباید هر مطلبی را بیان کرد و با بیان برخی مطالب بی ارزش مقام و شخصیت اهل بیت (ع) را زیر سوال برد.
در ماه مبارک رمضان امسال ۲ هزار و ۴۰۲ مبلغ به نقاط مختلف خراسان رضوی اعزام می شوند.

 

اخبار مرتبط