رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
  • کد خبر : ۲۰۴۹۲
  • چاپ خبر : مشهد در حوزه زیباسازی بین دیگر کلانشهرها ممتاز است
استقبال از بهار در مشهد

مشهد در حوزه زیباسازی بین دیگر کلانشهرها ممتاز است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه در بازدید از اقدامات شهرداری در زمینه استقبال از بهار در مشهد افزود: این شهر در آستانه نوروز ۹۸ به همت شهرداری و اعضای شورای شهر، متفاوت از سال ‌های گذشته شده است.
وی اظهار داشت: گل ‌آرایی‌ ها، طرح ‌ها و نمادهای نصب شده در سطح شهر بسیار خوب است و بهار در مشهد به خوبی احساس می شود.
وی گفت: با توجه به حضور خیل عظیم زائران در ایام نوروز، این شهر باید در میزبانی نیز ممتاز باشد.

شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: این شهر آمادگی کامل برای استقبال از زائران بارگاه منور رضوی در ایام نوروز را دارد.
محمد رضا کلائی با بیان اینکه وجود بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) هویت شهر مشهد است، افزود: یکی از رسالت ‌های اصلی ما فراهم کردن آسایش و آرامش مجاوران و ۳۰ میلیون زائر سالانه این شهر است.

وی اظهار داشت: در زمینه زیارت ارزان، شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی زائرشهر رضوی را در کم ‌ترین فاصله از حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) ایجاد کرده اند که می‌ تواند تعداد بسیاری از زائران را پذیرا باشد.
وی گفت: در بوستان زائر پذیر غدیر نیز ظرفیت خوبی برای پذیرایی از زائران حرم مطهر رضوی ایجادشده است.

شهردار مشهد افزود: مدیریت شهری تمام تلاش خود را انجام داده تا زائران و مجاوران حضرت امام رضا (ع) ایام خوشی را در آغاز سال جدید در این شهر داشته باشند.
در این مراسم استاندار خراسان رضوی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و مدیران شهری از فعالیتهای مربوط به طرح استقبال از بهار و جشنواره خانه بهار ۹۸ مشهد بازدید کردند.
در اجرای این طرح ۱۴ میلیون بوته گل در فضایی به مساحت ۱۶.۵ هکتار در قالب المانهای گل به صورت دائمی در نقاط مختلف شهر مشهد جانمایی شده است.

طرح خانه بهار نیز از مرداد ماه در قالب فراخوان هنرمندان برای المانهای نوروز ۹۸ آغاز شد که پس از رسیدن ایده‌ها به جشنواره و داوری آثار ۱۵۰ اثر در بخشهای مختلف برای اجرا و نصب در سطح شهر انتخاب و ۷۵۰ المان سالهای گذشته نیز بازسازی شد.

 

اخبار مرتبط