رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
  • کد خبر : ۱۶۸۸۸
  • چاپ خبر : ۱۳ میلیون مسافر سالانه از مسیر ریلی خراسان رضوی استفاده می‌کنند
مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی

۱۳ میلیون مسافر سالانه از مسیر ریلی خراسان رضوی استفاده می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، محمدهادی ضیایی‌مهر با اشاره به استقبال چشمگیر مسافران از قطار برای جابجایی و افزایش آمار در این بخش اظهار داشت: وضعیت کنونی راه آهن مطابق با برنامه‌های راه آهن جمهوری اسلامی ایران پیش می‌رود.

وی تصریح کرد: برنامه راه آهن جمهوری اسلامی ایران تا سال ۱۴۰۰، افزایش حمل بار در کشور توسط خطوط ریلی و رسیدن آمار مربوطه به ۳۰ درصد است، همچنین باید حجم جابجایی مسافر در روش‌های مختلف حمل و نقل به ۲۰ درصد برسد، در حال حاضر در وضعیت مناسبی قرار داریم.

ضیایی‌مهر با اشاره به وضعیت مطلوب خراسان رضوی در بخش خطوط ریلی و امید به پیشرفت بیشتر در این زمینه خاطرنشان کرد: در حال حاضر خطوط ریلی توانستند ۱۶ درصد جابه‌جایی بار در خراسان رضوی را به خود اختصاص دهند، این آمار وضعیت مطلوب استان را در بحث جابجایی نمایان می‌کند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های اداره کل راه آهن خراسان رضوی، رسیدن آمار جابه‌جایی بار توسط خطوط ریلی به ۳۰ درصد تا پایان برنامه ششم بوده که با توجه به روند کنونی و میزان پیشرفت در این بخش نسبت به گذشته قطعاً تا زمان تعیین شده به رقم بالاتری دست می‌یابیم.

مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت از آنچه پیش بینی شده بهتر بوده است، جهت رسیدن به آمار سهم ۲۰ درصدی جابه‌جایی مسافر توسط راه آهن در کل کشور، درصدد اخذ سهم ۳۷ درصدی انتقال مسافر توسط خطوط ریلی تا سال ۱۴۰۰ در استان بر آمدیم.

وی با اشاره به شرایط مناسب خراسان رضوی از نظر طول خطوط ریلی موجود تصریح کرد: با توجه به آمار به دست آمده در این بخش ۴۵ ایستگاه راه آهن فعال در استان وجود داشته و به طور کلی حدوداً هزار و ۵۰۰ کیلومتر خطوط ریلی در خراسان رضوی احداث شده است.

مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی اظهار داشت: ۳۵ رام قطار باربری و همچنین ۹۰ رام قطار باربری به طور روزانه در شبکه ریلی خراسان رضوی فعال هستند، علاوه بر این مورد، ۴۲ درصد قطارهای مسافربری کشور مرتبط با مشهد هستند و یا به عبارتی سالیانه ۱۳ میلیون نفر در مسیر ریلی خراسان رضوی در حال جابه‌جایی هستند.

اخبار مرتبط