رفتن به بالا
  • شنبه - ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • کد خبر : ۱۴۹۰۵
  • چاپ خبر : ۱۹ هزار فرصت شغلی با سرمایه‌گذاری‌های جدید در خراسان رضوی ایجاد می‌شود
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی

۱۹ هزار فرصت شغلی با سرمایه‌گذاری‌های جدید در خراسان رضوی ایجاد می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، علی رسولیان اظهار داشت: با اجرایی شدن ۷۰ تفاهم‌نامه اقتصادی، برای ۵ هزار و ۱۶۸ نفر از جوانان شهرستان سرخس فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: مهمترین دغدغه‌ای که امروز با آن مواجه هستیم، موضوع اشتغال است و بهترین راه برای حل این مشکل، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: با اجرای الگوی موفق توسعه اقتصادی در استان کرمان، محوریت توسعه به مجموعه‌های اقتصادی واگذار شد و نتایج مثبتی را شاهد بودیم به همین دلیل بنا داریم همان الگو را در خراسان رضوی هم اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۶ تفاهم نامه معین اقتصاد مقاومتی با شرکت ها و مجموعه اقتصادی متقاضی منعقد شده و هفدهمین تفاهم نامه مربوط به شهرستان سرخس با آستان قدس رضوی به امضا رسید.

رسولیان با بیان اینکه برنامه عملیاتی تاسیس صندوق‌های مردمی هفته آینده اجرایی خواهد شد، افزود: کارگاه‌های آموزشی در راستای اجرای مدل توسعه اقتصادی و توانمندسازی مردم در حوزه مشاغل خانگی و زنجیره تولید درحال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۰۳ تفاهم نامه اقتصادی با حجم سرمایه گذاری ۹۷۵۰ میلیارد تومان در مناطق مختلف خراسان رضوی منعقد شده است که با اجرای آن‌ها، ۱۹ هزار و ۲۱۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

 

اخبار مرتبط