رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۰
  • کد خبر : ۱۱۱۲۵
  • چاپ خبر : طرحهای کشاورزی گناباد بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافت
علیرضا حسین زاده

طرحهای کشاورزی گناباد بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق مشهد، علیرضا حسین زاده روز سه شنبه در نشست خبری افزود: طی این مدت ۸۵ هزار و ۵۹۴ متر مکعب استخر ذخیره آب در بخش کشاورزی گناباد احداث شده که نسبت به قبل از انقلاب ۱۳۲ درصد افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: ۹۴۰ کیلومتر پوشش انهار و کانالهای لوله گذاری در این شهرستان انجام شده که نسبت به ابتدای انقلاب صددرصد افزایش دارد.
وی گفت: همچنین احیا و مرمت قنوات و آبیاری نوین تحت فشار هم با صددرصد افزایش نسبت به ابتدای پیروزی انقلاب به ترتیب به ۹۸۰ کیلومتر و ۷۶ هزار و ۳۴۲ کیلومتر رسیده است.
حسین زاده افزود: در این مدت ۷۳۴ هکتار تجهیز، نوسازی و یکپارچه سازی اراضی، پنج هزار و ۴۲۰ هکتار آبخیزداری و ۶۴۰ هزار مترمکعب احداث بند خاکی در بخش کشاورزی گناباد انجام شده که در این شاخص ها هم شاهد افزایش صددرصدی هستیم.
وی اظهار داشت: تاکنون ۴۶ میلیارد ریال برای لوله گذاری انتقال آب به مزارع کشاورزی گناباد هزینه شده که این فعالیتها تا پایان سال ادامه دارد.
۳۴ هزار بهره بردار بخش کشاورزی گناباد با ۲۰ هزار هکتار کشتزار آبی، ۱۷۰۰ هکتار دیمزار و ۵۰۰ هزار راس دام سالانه ۸۷ هزار تن محصولات زراعی، باغی و دامی تولید و روانه بازار مصرف می کنند.
شهرستان ۸۹ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط